Aj ten najromantickejší vzťah prejde ťažkou skúškou, ktorá vás čaká, keď začínate spolu bývať. Predtým ste spolu boli len vtedy, keď ste mali náladu, čas, mali ste energiu, vlastne, za ideálnych podmienok. Spoločné bývanie je úplne o niečom inom. Ste spolu stále, aj keď ten druhý príde vyčerpaný z práce alebo nemáte práve náladu, lebo trpíte PMS. Na čo všetko sa pripraviť?

 

Každý človek si z domu prinesie nejaké zvyky

Človek má z domu určité zaužívané činnosti. Pripadajú mu prirodzené a snaží sa ich presadiť aj v novej domácnosti s partnerom. Preto treba byť ohľaduplný a snažiť sa robiť kompromisy. Niektoré zvyky sú pre vás dôležitejšie viac, niektoré menej. A tu je priestor na to, aby ste sa medzi sebou dohodli predtým, než vypukne hádka.

Váš partner nemusí mať náladu upratovať, keď to chcete vy

Väčšina žien má rado v domácnosti poriadok. Očakávajú od partnera, že to cíti tak isto a bude sa snažiť doma udržiavať poriadok rovnako ako partnerka. Avšak váš partner možno nie je naučený upratovať, lebo všetko za neho doma spravila matka. Alebo mu ten neporiadok nepripadá taký hrozný ako vám. Skúste si určiť nejaké pravidlá, ktoré vyhovujú obom a dodržiavať ich.

,,Jeho mamička to robila takto” a spol.

Hlavne ženy môže vytočiť veta, ktorú zvyknú naši muži tak často hovoriť. Moja mama to robila takto. Moja mama mi vždy hovorila… Nebuďte prekvapená hlavne pri varení. Vysvetlite svojmu miláčikovi, že môže vyskúšať aj niečo nové.

Riešenie bežných vecí a rutina

Ak idete obaja z rodičovského pohodlia prvý raz do vlastnej domácnosti, prekvapia vás povinnosti, o ktorých ste predtým ani len možno netušili. Platenie všetkých možných aj nemožných účtov, nákupy, domácnosť. Občas sa vám bude zdať, že neriešite ani nič iné. Skúste si pri platbách nastaviť trvalý príkaz a robiť veľké nákupy raz za týždeň. Na každú činnosť si v mesiaci vyhraďte čas, ktorý jej budete venovať. Tak trochu odľahčíte napätie a ostane vám viac času venovať sa partnerovi.

Páčil sa vám článok?