Väčšina žien časom skĺzne do nudného stereotypu odviesť deti do škôlky, ísť do práce, nakúpiť, navariť, upratať… Takto to ide každý deň dookola, kým si uvedomia, že sa stali uštvanou žienkou domácou, ktorá je frustrovaná a nič nestíha. Lenže to sa dá veľmi ľahko zmeniť a vy zistíte, že neviete, čo s voľným časom. Ako mať všetko hotové a napriek tomu nebyť žienkou domácou?

 

V prvorade nechcite byť dokonalá

Zabudnite na to, že to u vás doma bude vyzerať ako predtým, než prišli deti. Prípadne, že budete mať na domácnosť toľko času, čo predtým. Povinnosti a nároky na vás ako matku sa stále stupňujú, preto budete musieť ubrať, kde sa dá. A na domácnosti sa ubrať teda dá. Veď k vám hádam nechodí svokra každý deň kontrolovať, či máte čisto? Uvidíte, že ani manžel a deti si nič nevšimnú. Podlahy stačí povysávať, dať trochu dokopy kuchyňu a to na bežný deň úplne stačí.

Zaobstarajte si pomocníkov

Má váš manžel rád poriadok? Tak nech vám zaplatí pomocníkov do domácnosti, ktorí vám ušetria čas aj energiu. Nemyslíme tým rovno upratovaciu službu, i keď to by bolo úplne ideálne. Máme na mysli pomocníkov, ktorí vám každodenné činnosti uľahčia a vám ostane viac síl na dôležitejšie veci. Medzi takýchto pomocníkov patrí umývačka riadu, parný čistič okien, kuchynský robot, rotujúci mop, kombinácia práčka – sušička bielizne. Popýtajte sa v mamičkovských skupinách. Tých pomocníkov existuje toľko, že sa vám o nich ani nesnívalo. Veď prečo si trochu neuľahčiť život?

Zapojte ostatných členov rodiny

Zabudnite na to, že stačíte na celú domácnosť sama. Zapojte aj ostatných členov domácnosti, nech priložia ruku k dielu. Deti pošlite vyvenčiť psa, zvládnu aj popostielať a vybrať a naplniť umývačku. Kým vy zotriete podlahy, váš manžel môže začať s večerou, prípadne vybehnúť na drobný nákup. Stačí si všetky povinnosti rozdeliť medzi viacerých ľudí a hneď vám všetko pôjde jednoduchšie.

Páčil sa vám článok?