Pomaly sa nám vonku ukazuje jar a spolu s ňou príde na rad aj jarné upratovanie našich domácností. V dnešnom článku sme si pre vás pripravili niekoľko skvelých a voňavých tipov, vďaka ktorým sa budete doma cítiť oveľa lepšie. 

Dajte si námahu so všetkými nábytkami 

Utierate prach len tam, kde je vidno? Skúste to tentokrát dôkladnejšie a použite nejaký prípravok, ktorý dodá vášmu nábytku nový lesk a vôňu. Celý byt vám tak ožije a zároveň sa budete môcť tešiť z krásnej arómy. 

Vetrajte v správny čas 

Keď chcete poriadne vetrať, najlepšie urobíte, ak počkáte na dážď. Vtedy sa vo vzduchu vyskytuje najmenej prachových a iných častíc. Rovnako je skvelé vetrať nárazovo skoro ráno, kým nemáte pod oknami rušnú premávku. 

Čistiace prostriedky nemusia byť ako kyselina 

Pri výbere čistiacich prostriedkov hľadajte také, ktoré nemusíte používať v plynovej maske a gumových rukaviciach. Niektoré sú šetrnejšie k vašej pokožke a k životnému prostrediu, keď ich spláchnete do odpadov. Nebudete si tak v domácnosti pestovať ďalšie chemikálie. 

Tepovanie matracov a sedačiek 

Vysávate pravidelne koberce a periete závesy a záclony? A koľko pozornosti venujete matracom alebo sedačkám? Prebehnite ich s výkonným vysávačom, a ak ste tak ešte neurobili, dajte ich vytepovať profesionálnej firme. 

Bylinky, ktoré pomôžu 

Niektoré z nich prečistia vzduch, iné naopak pomôžu zahnať komáre, ktoré sa pomaly začínajú prebúdzať. Dáte na levanduľu alebo klinček? Je len na vás, ktorá vôňa vám bude vyhovovať viac. Staviť môžete aj na živé lúčne kvety.

Páčil sa vám článok?