Kontrolovanie a nedôvera. To sú dve najhoršie veci, ktoré sa vám vo vzťahu môžu stať. Tento raz budeme hovoriť o situácií, kedy prichádza kontrola a nedôvera zo strany vášho partnera. Čo vyvoláva tento stav? Môžeme si za to sami alebo je to chyba zo strany chlapa?

 

Keď má muž na nedôveru dôvod

Každý z nás spraví občas chybu. Ak sa vám stalo, že ste sklamali z akéhokoľvek dôvodu vášho partnera, muž má určite na nedôveru a kontrolovanie dôvod. V prvom rade by ste si mali sadnúť a otvorene sa porozprávať o vašich spoločných pocitoch. Povedzte partnerovi, čo vás k tomu viedlo a vypočujte si aj partnera a jeho pocity. Dohodnite sa, ako budete ďalej fungovať. Ak raz uzavriete túto debatu, už nikdy by ste sa k tomu nemali vracať. Ubezpečte partnera, že chybu už nezopakujete a budete vďačná, ak na to zabudne a dá vám druhú šancu.

Kontroluje vás bezdôvodne?

Horšie je, ak vás partner kontroluje úplne bezdôvodne. Znamená to, že vám nedôveruje. Určite nie je riešením zaheslovať si notebook a telefón. Mali by ste ho konfrontovať a spýtať sa ho na skutočný dôvod jeho správania. Nemusí to byť vaša chyba. Možno ho predošlá partnerka sklamala a teraz len veľmi ťažko dôveruje iným ľuďom. Avšak to nie je dôvod, aby upodozrieval vás. Nedôvera môže zničiť vzťah. Preto mu povedzte, že by mal zabudnúť na minulosť a žiť v prítomnosti. Je predsa teraz s vami a nie s ňou. Ak však nemá žiadny dôvod na nedôveru, pravdepodobne ide o chronického žiarlivca. Utekajte od neho, kým je ešte čas.

Čo je ešte v norme a čo už nie?

Ak ste vonku s kamarátkami a partner vám zavolá, kde práve ste a čo robíte, je to v norme. Rovnako keď vás niekde videl s kolegom a opýta sa vás, kto to bol. Avšak nie je v poriadku, ak vám partner kontroluje telefón a zakazuje vám stretávať sa s inými ľuďmi. Vtedy sa majte na pozore.