Ak máte malé deti, určite trávite množstvo času organizovaním výletov počas víkendov. Veď čo by neurobili pre radosť vašich detí? My vám radíme – myslite občas aj na seba a zorganizujte výlet, na ktorom si odpočiniete predovšetkým vy. Prinášame vám niekoľko tipov, ako skĺbiť rodinný výlet a zároveň si oddýchnuť.

 

V zime využite ponuku nákupných miest

Chladné a sychravé zimné počasie nás núti tráviť veľa času vo vnútri. A vy to môžete využiť vo svoj prospech. Ak máte malé deti, určite ich poteší ponuka nákupných miest a predovšetkým detské kútiky, ktoré sú ako stvorené pre malé deti. Zorganizujte rodinný výlet do vzdialené mesta, kde sa nachádza nákupné centrum. Okrem toho, že deti zažijú dobrodružstvo v podobe cestovania, môžete ich voľne pustiť do detských kútikov v nákupnom centre a vy si odpočiniete pri nakupovaní oblečenia. Váš partner si zatiaľ môže pozrieť film v kinosálach, ktoré väčšina nákupných centier má. Všetci budú spokojní, čo poviete?

Vezmite deti do aquaparku

Asi ste už pochopili, čo vám chceme povedať. Pre vás je ideálne, ak naplánujete výlet, kde sa deti zabavia samé a vy si môžete oddýchnuť bez toho, aby ste museli naplánovať celý deň. Jednou z možnosti je preto aj aquapark, ktorý deti milujú. Určite sa vo vašom okolí nejaký nachádza. Teraz v zime potrebujete hlavne také, kde sa nachádza termálna voda, prípadne majú krytú vnútornú časť. Stačí zaplatiť deťom neobmedzenú vstupenku do celého areálu a vy máte (takmer) voľný deň pre seba.

Nechajte starých rodičov, aby si užili vnúčatá

Možno sa to nedá považovať za rodinný výlet, ale určite oceníte, že strávite čas so svojimi rodičmi, prípadne svokrovcami. Dohodnite sa so starými rodičmi, že ich cez víkend prídete s deťmi navštíviť. Okrem toho, že vám odpadnú starosti s upratovaním a varením, starí rodičia úžastne vaše deti zabavia a okrem toho budú radi, že si ich konečne poriadne užijú.

 

Páčil sa vám článok?