Cestujete na dovolenku a bojíte sa, že si niečo zabudnete? Nemajte z last-minute stres a inšpirujte sa našim zoznamom piatich najdôležitejších vecí, ktoré vám na dovolenke nesmú chýbať.

Doklady

Bez dokladov sa nikde nedostanete. Občiansky preukaz, vodičský preukaz, cestovný pas, airport pass pre lieky, ale aj kartičku poistenca. Rovnako si nezabudnite aj boarding pass a prípadný vytlačený voucher na váš pobyt.

Peniaze

Keď si zabudnete osušky, plavky, okuliare alebo topánky, ľahko si ich kúpite. Bez nich ste však doslova stratení. Minimálne odporúčame mať pri sebe debetnú, alebo v lepšom prípade kreditnú kartu.

Lieky

Ste diabetik a potrebujete inzulín? Máte adrenalínové pero proti anafylaktickému šoku? Alebo potrebujete pravidelne brať lieky na srdce? Vezmite si so sebou dostatočnú zásobu a aj spomínaný airport pass.

Mobil

Bez mobilu sa dnes nepohneme ani na záchod, a napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorí si ho vo všetkom tom zhone zabudnú. Pred odchodom na letisko si skontrolujte všetky veci a nezabudnite aj na mobil.

Chladnú hlavu

Dovolenku si musíte najskôr užiť a v neustálom zhone alebo strese sa vám to nepodarí. Zahoďte všetky starosti a spolu s nimi odídu aj nečakané nepríjemné situácie a zabúdanie si dôležitých vecí