Považujete klimatizáciu za výhradne „letnú záležitosť“ a to vás odhovára od jej kúpy a montáže? Naozaj platí, že klimatizáciu nevyužijete v iných ročných obdobiach?

Rozhodne ju využijete, a to počas celého roka. Pravdou však je, že v horúčavách je vo väčšine domácností vyťažená najviac, preto je dobré dať si ju namontovať skôr, a nie krátko pred začiatkom letných prázdnin.

Klimatizácia na ochladzovanie miestností

Základnou funkciou klimatizácie je chladenie interiéru. Ľudia si bez zapnutej klimatizácie ani nevedia predstaviť v lete pracovať, prípadne spať, a tak je súčasťou mnohých kancelárií i domácností. Klíma je ale omnoho viac, než len ochladzovač vzduchu v lete. Ide o praktický spotrebič využiteľný počas celého roka. Dnešné kvalitné klimatizácie majú množstvo inovatívnych vlastností, ktoré sú prospešné pre naše zdravie.

Prečo mať klimatizáciu po celý rok?

Prvotná myšlienka, prečo si domov a do práce zadovážiť klimatizáciu, sa spája s veľkými horúčavami a potrebou dobre sa schladiť. No vedeli ste, že klimatizácia dokáže rovnako účinne miestnosti aj vyhriať? Je to jednoduché, vďaka klimatizácii nie je potrebné hneď po prvom ochladení zapínať radiátory, pretože miestnosť zahrejete práve pomocou klimatizácie. Funguje to rovnako ako v lete, akurát do izby neprúdi studený, ale teplý vzduch.

Široké využitie a výhody modernej klimatizácie

  • Istota stabilnej teploty

Klimatizácia dokáže zabezpečiť stabilnú teplotu u vás doma bez ohľadu na výkyvy počasia.  Stačí ju udržiavať v zapnutom režime, čím si zabezpečíte dlhodobo nemennú teplotu vo vašom interiéri. Menšie teplotné výkyvy znamenajú aj menej chorobnosti, čo istotne privítajú najmä mamičky malých detí.

  • Flexibilita

Klimatizácia je prostriedkom, ako flexibilne reagovať na nečakané zmeny počasia a prispôsobiť si teplotu v miestnosti podľa seba. Či chcete izby ochladiť, prípadne vykúriť, žiadny problém. Nie je potrebné na nič čakať, nehrozia nijaké zložité nastavenia alebo zapínanie centrálneho kúrenia, iba si zapnete klimatizáciu a nastavíte ju na požadovanú teplotu.

  • Praktické ovládanie

Moderné klimatizácie je možné ovládať na diaľku prostredníctvom mobilu. Stačí si stiahnuť príslušnú aplikáciu a všetko si nastavíte rýchlo a jednoducho kdekoľvek ste.

  • Pomoc pri astme

Dnešné klimatizácie obsahujú špeciálne filtre, ktoré zachytávajú prach, baktérie a ďalšie drobné nečistoty zo vzduchu. Ide o rôzne alergény, ktoré sú pre astmatikov veľkým problémom. S klimatizáciou je možné ich čiastočne zredukovať, vďaka čomu sa vám bude lepšie dýchať.

  • Zvlhčovač vzduchu

V chladných zimných mesiacoch rozhodne privítate elimináciu vlhkosti vo vyhriatych bytoch či domoch, ktorá prispieva k vzniku škodlivých plesní. Klimatizácia prirodzene vháňa do miestnosti suchý vzduch, niektoré moderné typy dokonca vzduch úplne odvlhčujú, takže sú ideálnou náhradou za odvlhčovače a v domácnosti s alergikom sú neoceniteľným pomocníkom.

Spoľahlivá montáž klimatizácie

Presvedčili vás nesporné benefity a široké využitie klimatizácie? V tom prípade si dobre zvážte výber správnej klimatizácie a jej montáž, aby všetko fungovalo po celý rok tak, ako má. Dostupné sú praktické klimatizácie s montážou alebo bez, ako aj samoinštalačné zariadenia, ak si na to trúfate. Je len na vás, čo preferujete a čo od klimatizácie očakávate.

Páčil sa vám článok?