Poznáte to. Počas celého roka máte stále nejaké výdavky. Snažíte sa šetriť, ale aj napriek tomu sa vám to niekedy nedarí. Príde leto a vám neostáva veľa peňazí na letnú dovolenku s vašou rodinou. Avšak dovolenka vás naozaj nemusí stáť celé úspory. Môžete si dopriať nezabudnuteľnú dovolenku za pomerne málo peňazí. Ako na to?

 

Nehľadajte cez cestovky

Cestovné kancelárie predávajú pomerne drahé dovolenky, ktoré by ste si vo vlastnej réžií vedeli zohnať lacnejšie. Ak už hľadáte istotu a cestovky na vás pôsobia dôveryhodnejšie, skúste využiť takzvané first-momenty. Tie ponúkajú dovolenky v slušných cenách, avšak dovolenku si musíte vybrať niekoľko mesiacov vopred, než vycestujete.

 

Druhou možnosťou sú výhodné last-minute, keď si vyberáte dovolenku krátko pred odjazdom. Cestovky potrebujú vypredať všetky zájazdy a preto ponúkajú dovolenky pod cenou. Táto možnosť je vhodná, ak si môžete v práci vziať dovolenku a čakať na výhodný last-minute. Musíte však byť v stredu a hľadať na internete last-minute. Pripravte sa aj na to, že možno budete musieť vycestovať už na druhý deň.

Porovnávače na internete

Ak máte odvahu vycestovať na vlastnú päsť, môžete ísť na dovolenku veľmi výhodne. Či už autom alebo letecky, dovolenka vás môže výjsť naozaj lacno. Na internete existujú porovnávače, ktoré za vás porovnajú ceny izieb na niekoľlkých webových stránkach a vy si vyberiete podľa rozsahu služieb a samozrejme ceny, ktorú ste ochotná zaplatiť. Vo väčšine prípadov tieto hotely a apartmány zabezpečujú aj stravu a vy si zabezpečíte už len dopravu.

Tipy blogerov

Na internete sa nachádza množstvo blogov, ktoré sa zaoberajú práve cestovaním. Poskytujú užitočné tipy, ako čo najviac ušetriť na dovolenke. Dočítate sa aj o zaujímavých miestach, ktoré sa oplatí navštíviť.

Páčil sa vám článok?