Dovolenka pri mori sa vám máli a radi by ste strávili pár dní na mieste, ktoré obklopuje len voda? V takomto prípade sa určite obzeráte po nejakom ostrove. Ktoré ostrovy sú však medzi Slovákmi najobľúbenejšie a prečo by ste sa na ne mali určite vydať?

Srí Lanka

Ak hľadáte kúsok pokojnej oázy v Indickom oceáne, Srí Lanka je vašou jasnou voľbou. Táto krajina je známa pre svoje čajové plantáže. Môžete si byť istí, že si z dovolenky donesiete peknú nálož suvenírov v podobe rôznych druhov kvalitných čajov. Čakajú vás, samozrejme, aj tropické pláže, exotické zvieratá a veľa zážitkov. Dovolenku na Srí Lanke odporúčame.

Bali

Indonézia, konkrétnejšie dovolenka na ostrove Bali je u Slovákov rovnako obľúbená ako Tatry. Na Bali zažijete všetko, čo si od exotickej dovolenky predstavujete. Nádherné pláže, neprebádanú džungľu, veľa motoriek, slony… Pripravte sa však aj na veľké zástupy turistov.

Maledivy

Skoro na skok od spomínanej Srí Lanky máme najluxusnejšiu destináciu pre dovolenky na svete. Maledivy sú malé súostrovie v Indickom Oceáne, kde môžete vzhľadom na svoj rozpočet zažiť rôzne typy dovolenky. Už pri tých najlacnejších vás čaká 5.-hviezdičkový All Inclusive hotel, pri tých drahších sa pripravte na 2 týždne v chatke na vlastnom ostrove v priezračnej lagúne.

Karibik

Dáte prednosť dovolenke na Jamajke? Alebo si radšej skočíte na Kubu? Nech sa už rozhodnete pre ktorúkoľvek krajinu, pripravte sa na krásny a bezstarostný pobyt v pirátskom raji. Tých sa však v dnešnej dobe už báť nemusíte.

Nový Zéland

Ak ste fanúšikom pána prsteňov a chcete sa dostať na miesta, na ktorých sa natáčal, určite si nenechajte ujsť možnosť cesty na Nový Zéland. Ponúka tie najkrajšie scenérie a ak nebudete chcieť zažiť aj trochu tropickej dovolenky, Austráliu máte odtiaľ na dva skoky.