dieťa slnko

S letom prichádzajú teplé dni, ktoré nás nútia tráviť čo najviac času vonku. Určite vám je jasné, že pred slnkom sa treba chrániť, ale ako uchrániť malé deti, aby sa nespálili a nedostali úpal? Detská pokožka je oveľa citlivejšia na vonkajšie podnety, preto by ste jej ochrane mali venovať zvýšenú pozornosť. Ako ochrániť detí pred slnkom a čo rozhodne netreba podceniť?

Investujte do kvalitného detského opaľovacieho krému

Detská pokožka je veľmi citlivá, preto by ste výberu vhodného opaľovacieho krému mali venovať dostatočnú pozornosť. Predovšetkým sa poraďte s dermatológom, ktoré krémy pre deti sú najkvalitnejšie, bez farbív, parfumov a zbytočných parabénov, ktoré by mohli zaťažiť detskú pokožku. Nie je dobrým nápadom na kréme šetriť, pretože v tomto prípade cena väčšinou znamená aj kvalitu. Tým nechceme povedať, že máte investovať do krému rovno 50 eur, ale rozhodne sa nesnažte kúpiť ten najlacnejší. Ide predsa o zdravie. Predovšetkým pri koži, ktorá nám spálenie a nízku ochranu pred slnkom spočíta až za niekoľko rokov.

Nenechávajte deti dlho na slnku

Ochrana deti opaľovacím krémom je úplný základ, ktorý však nestačí. Malé detí by nemali byť dlho vystavené slnečným lúčom, aspoň do dvoch rokov. Vyhnite sa slnku hlavne v okolí obeda, kedy je najprudšie. Trávte čas na slnku pred 12 hodinou a potom až po tretej, kedy už slnko nepáli tak intenzívne. Ak ste napríklad pri vode, po nejakom čase by ste mali dať svojmu dieťaťu tričko s rukávom, aby sa jeho pokožka vyhla priamemu slnečnému žiareniu.

Dbajte na pokrývku hlavy

Dieťa by pri pobyte na slnku malo mať stále chránenú hlavu pred priamym slnečným žiarením. Ide predovšetkým o to, aby sa vyhlo nepríjemnému úpalu. Preto zaobstarajte svojmu dieťaťu šiltovku alebo aspoň šatku na hlavu.

Páčil sa vám článok?