Účtovníctvo, robenie výplat, audity, vystavovanie faktúr a ďalšie činnosti súvisiace s administráciou finančných zdrojov sú pre mnohých najväčšou nočnou morou. Kedy prichádza ten čas najať si externého účtovníka a ako vás to môže odbremeniť?

Máte strach z čísiel

Bojíte sa, že omylom pošlete niekomu viac peňazí? Alebo že spravíte chybu v daňovom priznaní? Pri opakovanom zadávaní zložitých výpočtov do kalkulačky vám zakaždým vyjde iný výsledok? Práve toto je dôležitý signál na najatie externého účtovníka. Ten sa o vaše pohľadávky postará spoľahlivo a bez zbytočných patálií.

Formuláre sú pre vás zložité

Niektoré formuláre, najmä to najznámejšie – pre daňové priznanie – môže byť aj pre firmu s malým počtom zamestnancov skutočne zložité. Skúsený účtovník sa však ničoho nezľakne a daňové priznanie vám dokážu vypracovať bez mihnutia oka za niekoľko hodín. Koľko času by ste s tým zabili vy?  

Zabíjate s tým príliš veľa času

Tu sa dostávame k najdôležitejšiemu bodu. AK pri vašom podnikaní polovicu času mesačne trávite nad faktúrami, prichádzate o cenný čas, ktorý by ste mohli využiť na inak dôležitejšie úlohy. Kto iný ak nie vy, sa najviac rozumie vášmu podnikaniu? Investujte svoju energiu sem a účtovníctvo nechajte na niekoho iného.

Často robíte chyby

Tieto chyby môžu vytvárať nielen nepríjemné situácie so zamestnancami alebo klientmi, ale môžu vás pripraviť aj o peniaze. Konzultáciou so skúseným účtovníkom sa takýmto pochybeniam môžete vyhnúť a jednoducho sa pustíte do ďalších úloh.

Nechcete/nemôžete si dovoliť nového zamestnanca

Niektoré firmy si môžu dovoliť najať ďalšieho človeka, ktorý dostane na starosť výhradne finančnú administratívu. Ak máte málo zamestnancov alebo nedostatok prostriedkov, človek na plný úväzok môže byť pre vás veľkou finančnou záťažou. Outsourcing tejto služby je v takomto prípade najlepším a najlacnejším riešením.