Chystáte sa tieto sviatky na zimnú dovolenku? Neviete sa s partnerom dohodnúť na tom, ako strávite túto zimu? Priniesli sme vám niekoľko tipov, ktoré vám s rozhodovaním určite pomôžu. 

Klasika – lyžovačka 

Klasická zimná dovolenka pre mnohých Slovákov je práve lyžovačka. Či už si vyberiete niektoré z lyžiarskych centier vo vašom okolí, vydáte sa do Tatier alebo tento rok skúsite Alpy, určite nešliapnete vedľa. 

Wellness pod zasneženými vrcholmi 

Ak nepatríte zrovna medzi fanúšikov aktívnej dovolenky (lyžovačky), môžete sa vydať radšej na wellness do niektorého z hotelov v Tatrách. Sedieť vo vírivke a dívať sa na Gerlachovský Štít? Aj to môže byť dobrá dovolenka. 

Dobrodružná expedícia do väčšej zimy 

Čo tak navštíviť nórske fjordy? Alebo sa vydať po stopách fínskych jazier? Aj transsibírska magistrála má v zimných mesiacoch obrovské čaro. Ak vám chlad nevadí, spoznávajte severské krajiny počas zimy, kedy sú najkrajšie. 

Choďte sa zohriať 

Po predchádzajúcom bode tu máme ďalší tip. Ak vám zima vadí, zájdite si na letnú dovolenku do trópov. V tejto dobe sú lacnejšie a destinácie nie sú preplnené turistami. Pohodlne sa okúpete vo vyhriatom mori niekde pri rovníku. 

Pokorte nejaký štít 

Skvelým tipom je výstup na nejaký vysoký vrchol. Nemusí to byť zrovna Mount Everest. Skúste niektorý zo slovenských vrcholov. Ak sa vám podarí vystihnúť obdobie inverzie, budete sa môcť kochať úžasným pohľadom

Páčil sa vám článok?