Máte doma deti, ktoré sú už unavené z dištančnej výučby a neustáleho lockdownu? Premenlivé zimné počasie vám nedovoľuje tráviť vonku toľko času, koľko by ste chceli? Pripravili sme si pre vás niekoľko tipov, ktoré rodičia najčastejšie vyhľadávajú na internete a ktoré vám pomôžu zabaviť deti na dlhé hodiny. Ktorých 5 aktivít to je? 

Hračky z prírodných materiálov

Hračky z prírodných materiálov, napríklad drevené hračky, sa tešia čoraz väčšej obľube u detí aj rodičov. Nemusíte ich však vždy len kupovať. Vyrobiť jednoduchú hračku z dreva dokáže každý śikovný otecko. Alebo skúste s deťmi spraviť postavičky zo špajdlí a gaštanov.

Čas strávený s rodičmi

Žiadna hračka, tablet ani elektrická kolobežka nikdy nenahradia rodiča. Aj preto sa čoraz viac rodičov zaujíma o to, ako tráviť čas so svojimi deťmi. Odpoveď je veľmi jednoduchá. Už len klasickou hrou na skrývačku, naháňačku alebo guľovačku si vaše deti získate.

Smartfóny a tablety

Trochu smutný bod, no na všetko sa dá pozerať z rôznych uhlov pohľadu. Ak deti pri tablete trávia rozumné množstvo času (napríklad 30 minút denne) a pozerajú si na ňom napríklad nejaké edukatívne detské DVD, netreba tieto zariadenia démonizovať a zatracovať. Všetko však treba robiť s mierou.

Kreatívne aktivity

Aj detské omaľovánky môžu byť kreatívnou aktivitou. Každá jedna činnosť, ktorá prebudí vo vašich deťoch tvorivého ducha, je skvelým spôsobom, ako zabaviť. Vymyslite s nimi básničku, postavte vtáčiu búdku alebo nakreslite komix. Deti to budú zbožňovať.

Rozprávky

Kto z nás nevyrástol na rozprávkach v TV? Aj dnešní 50-nici vyrástli často pred televíznymi obrazovkami, kde sledovali rôzne kreslené rozprávky. Rozhodne nenechajte deti pozerať do televízora hodiny denne, no spoločný filmový rodinný večer pri rozprávke je rozhodne skvelý nápad.