Máte doma deti, ktoré sú už unavené z dištančnej výučby a neustáleho lockdownu? Premenlivé zimné počasie vám nedovoľuje tráviť vonku toľko času, koľko by ste chceli? Pripravili sme si pre vás niekoľko tipov, ktoré rodičia najčastejšie vyhľadávajú na internete a ktoré vám pomôžu zabaviť deti na dlhé hodiny. Ktorých 5 aktivít to je? 

Hračky z prírodných materiálov

Hračky z prírodných materiálov, napríklad drevené hračky, sa tešia čoraz väčšej obľube u detí aj rodičov. Nemusíte ich však vždy len kupovať. Vyrobiť jednoduchú hračku z dreva dokáže každý śikovný otecko. Alebo skúste s deťmi spraviť postavičky zo špajdlí a gaštanov.

Čas strávený s rodičmi

Žiadna hračka, tablet ani elektrická kolobežka nikdy nenahradia rodiča. Aj preto sa čoraz viac rodičov zaujíma o to, ako tráviť čas so svojimi deťmi. Odpoveď je veľmi jednoduchá. Už len klasickou hrou na skrývačku, naháňačku alebo guľovačku si vaše deti získate.

Smartfóny a tablety

Trochu smutný bod, no na všetko sa dá pozerať z rôznych uhlov pohľadu. Ak deti pri tablete trávia rozumné množstvo času (napríklad 30 minút denne) a pozerajú si na ňom napríklad nejaké edukatívne detské DVD, netreba tieto zariadenia démonizovať a zatracovať. Všetko však treba robiť s mierou.

Kreatívne aktivity

Aj detské omaľovánky môžu byť kreatívnou aktivitou. Každá jedna činnosť, ktorá prebudí vo vašich deťoch tvorivého ducha, je skvelým spôsobom, ako zabaviť. Vymyslite s nimi básničku, postavte vtáčiu búdku alebo nakreslite komix. Deti to budú zbožňovať.

Rozprávky

Kto z nás nevyrástol na rozprávkach v TV? Aj dnešní 50-nici vyrástli často pred televíznymi obrazovkami, kde sledovali rôzne kreslené rozprávky. Rozhodne nenechajte deti pozerať do televízora hodiny denne, no spoločný filmový rodinný večer pri rozprávke je rozhodne skvelý nápad.

Páčil sa vám článok?