Vypadávanie vlasov u mužov aj žien má jednu vec spoločnú – dokáže totálne rozvrátiť sebavedomie človeka. Muži sa dokážu s vypadávaním vlasov vysporiadať jednoduchšie – vyholením celej hlavy. Ženy sa s takýmto riešením však nezmieria. V dnešnom článku sa nepozrieme na to, ako vypadávanie riešiť. Pozrieme sa na to, prečo vôbec vzniká a ako ho zastaviť ešte predtým, než sa objaví.

Vypadávanie vlasov z nedostatku výživy

Vaše vlasy potrebujú výživu. Keratín, zinok, rôzne minerály a vitamíny, skrátka celú paletu doplnkov, ktoré sú zodpovedné za ich pevnosť a pružnosť. Ak ich nedokážete telu dodať zo stravy, môžete siahnuť po dostupných doplnkoch výživy z lekárne.

Nekvalitná vlasová kozmetika

Používate lacné farby na vlasy, peroxid, šampóny alebo čokoľvek iné? Vaše vlasy tak dostávajú poriadne zabrať. Neustále bombardovanie vlasov a jemnej vlasovej pokožke chemikáliami skôr či neskôr vyústi v ich intenzívne vypadávanie.

Fén, kulma a žehlička

Všetky tieto 3 veci majú opäť spoločnú jednu vec – vysušujú a v niektorých prípadoch doslova spália vaše vlasy aj pokožku. Nechajte radšej vaše vlasy vyschnúť prirodzenou cestou, a pred nevyhnutným fénovaním a žehlením či kulmovaním ich chráňte olejom na vlasy.

Kožné problémy

Za množstvo vypadnutých vlasov môžu byť zodpovedné aj kožné problémy, ktoré pramenia v niektorom z orgánov vášho tela. Ak pečeň nepracuje správne, môžete dostať napríklad niektorú z foriem psoriázy, čím sa vaša pokožka vysušuje, šupinatie a vlasy z nej ľahko vypadávajú.

Stres

Na záver tu máme nepriateľa hustých vlasov číslo jedna. Áno, je ním práve stres. Ani všetky vyššie spomenuté veci dokopy sa nevyrovnajú tomu, čo dokáže s vašimi vlasmi stres. Preto si vyložte nohy, spravte si kávu, zabudnite na problémy a nenúťte vaše vlasy opustiť vašu vystresovanú hlavu.

Páčil sa vám článok?