Po veľkom upratovaní vám ostali desiatky kúskov oblečenia, ktoré vaše deti už vynosili. Deti potrebujú každú chvíľu nové oblečenie a toho starého sa potrebujete zbaviť. Asi vám napadne ako prvá možnosť vyhodiť ho, ale nerobte to. Starým oblečením dokážete pomôcť.

 

Novorodenecké oddelenie

Malé deti veľmi rýchlo rastú, preto svoje oblečenie nestihnú ani veľmi vynosiť, ani nejakým spôsobom zničiť. Ak ste sa už popýtali v rodine, či nie je oňho záujem a nemáte vo svojom okolí tehotnú kamarátku, bábätkovské oblečenie môžete venovať novorodeneckému oddeleniu. Oblečenia pre bábätka v nemocnici nikdy nie je dosť. Okrem novorodeneckého oddelenia sa môžu hodiť aj na detské oddelenie a tam môžete zaniesť aj oblečenie väčších veľkostí. Nelámte si hlavu nad tým, že oblečenie nie je v top stave. Do nemocnice bude určite postačujúce.

Detský domov

Oblečením môžete pomôcť aj detskému domovu. Sú tu umiestnené deti rôznych vekových kategórií, preto sem môžete zaniesť každý kúsok oblečenia po vašich deťoch. Určite tým deti potešíte. Okrem oblečenia môžete detskému domu venovať aj hračky, školské pomôcky, školské ruksaky, detské bicykle, ale aj korčule a kolobežky. Povedzte o tejto možnosti aj svojim známym a rodine. Pre vás sú to nepotrebné veci, detským domovom však pomôžete.

Rodina v zlej finančnej situácií

 

Ak sa nachádzate v nejakej mamičkovskej skupine na sociálnych sieťach, určite ste zaregistrovali, že veľa žien zháňa oblečenie pre rodiny v zlej finančnej situácií. Z času na čas nájdete aj mamičku, ktorá sa ocitla v zlej situácií. Čaká bábätko a je bohužiaľ bez partnera a rodiny, ktorá by jej mohla v jej ťažkej situácií pomôcť. Môžete jej darovať oblečenie po svojich deťoch, starší kočárik, vaničku, čokoľvek uznáte za vhodné. Určite tým pomôžete nejednej rodine.

Komentáre