Túžite po štíhlej postave? Vedie k nej jednoduchá cesta – jesť menej a viac sa hýbať. My sme vám priniesli zoznam 7 tipov na potraviny, ktoré nie sú kalorické, obsahujú minimum sacharidov a dokonale vás zasýtia.

Syrový tanier

Všetky syry sú skvelým pomocníkom pri chudnutí. Aj malé množstvo syra vytvorí v žalúdku pocit plnosti. Vyberajte si hlavne kvalitné syry z čistého mlieka, nie rôzne polotovary.

Zelenina v akejkoľvek podobe

Šalátik z uhorky, rajčiny papriky a dochutený feta syrom je naozaj chutný, nabitý vitamínmi, a aj keby ho zjete 3 kilá, nepriberiete nič. Zelenina by mala byť potravinou číslo 1.

Rybičky

Ryby sú diétne, obsahujú veľa zdravých tukov a navyśe aj slušnú dávku bielkovín. S rybičkou opäť nič nemôžete pokaziť.

Vajcia

Aj keď sú vajcia často považované za nezdravé, obsahujú vysoký obsah bielkovín, zasýtia vás a neobsahujú v podstate žiadne sacharidy.

Ovocie len na raňajky

Aj ovocie je dobrým nástrojom na chudnutie. Cukry vám dodajú energiu na celý deň, no práve preto by ste si mali ovocie dopriať len ráno a počas dňa energiu z nich spáliť. Na noc ho jesť neodporúčame.

Kvalitná šunka

Schwarzwaldská šunka, prosciutto a iné druhy kvalitnej šunky sú rovnako skvelým spôsobom, ako zahnať hlad. Zabaľte do nich napríklad rukolu a takéto rolky podávajte ako jednohubky.

Jedlá z húb

Huby majú hneď pod H20 azda najmenšiu výživovú hodnotu. Ak zjete pár šampiňónov alebo 2 bedle, rozhodne z toho nepriberiete.

Páčil sa vám článok?