Horúce letné dni nás prepadli ako zásahové komando a čoraz viac voľného času môžeme tráviť vonku. S príchodom prázdnin a letných dovoleniek si opäť nájdeme dostatok času na rodinu. Ako však tráviť spoločné večery na výlete, na chalupe, alebo len doma v obývačke? Máme pre vás niekoľko tipov.

Puzzle a ďalšie skladačky

Puzzle a iné skladačky sú ideálnou zábavkou pre celú rodinu. Chceli by ste veľké puzzle s 5 000 či 10 000 dielkmi, no netrúfnete si na ne sami? Ako rodina ich zvládnete poskladať ľavou zadnou. Zabavia sa pri tom najmenšie deti, ale pokojne aj babka s dedkom a môže sa z toho stať váš celorodinný projekt.

Kreslenie s hádaním

Nie, pri tejto hre sa naozaj nemusíte hádať. Omaľovánky sú skvelou zábavou pre menšie deti, no kreslenie využijete aj pri hraní klasických šarád. Rozdeľte sa do tímov a kreslite na tabuľu, na whiteboard, či len na obyćajný papier a hádajte, čo dotyčný kreslí.

Kartové hry od výmyslu sveta

Karty, pexeso, ale aj rôzne spoločenské kartové hry vám dávajú možnosť prečkať akýkoľvek upršaný deň či cestu vlakom v pohode a s úsmevom na tvári. Aj obyčajné sedmové karty vám vystačia na hodiny a hodiny skvelej zábavy.

Trochu pohybu nezaškodí

Máte veľký dvor a dostatok energie? Zahrajte sa spoločne na skrývačku či naháňačku. Deti si vybijú energiu a večer skvele zaspia, rodičia trochu rozhýbu stuhnuté svaly a môžu spáliť nejaké tie prebytočné kalórie, ktoré nám vo vyšsom veku ľahko naskakujú, no nikdy nechcú zoskočiť.

Hľadanie pokladu

Túto hru musí pripraviť jeden zo stařších členov rodiny, no zábavu siužijú úplne všetci. Niekde v dome musí schovať poklad, mincu alebo niečo podobné. Pripraví pre zvyšok rodiny množstvo hádaniek a rébusov, ktoré budú ostatní hráči riešiť a ten najšikovnejší sa dostane k pokladu ako prvý.

Páčil sa vám článok?