Strie – problém, ktorý poznajú rovnako muži aj ženy. Muži si ho však neberú tak osobne. Práve ženy, ktoré trávia najmä v lete viac času v úspornejších plavkách majú vďaka tomuto kožnému problému rôzne komplexy. V dnešnom článku sa striám pozrieme na zúbok.

Krém proti striám

Ak už sa raz strie z akéhokoľvek dôvodu (tehotenstvo, náhly prírastok váhy) objavia na vašom tele, najúčinnejším bojovníkom (okrem plastickej operácie) sú rôzne krémy na trhu, ktoré naozaj dokážu so striami zatočiť a vyhladiť ich. Vaše brucho a stehná tak môžu byť opäť krásne.

Správna voľba oblečenia

V šortkách, ktoré nielen že nezakryjú nohy, ale naopak odkryjú celý zadok, strie jednoducho neschováte. Okrem toho je voľba príliš vulgárneho oblečenia nie vždy akceptovaná v spoločnosti. Ak sa cítite nekomfortne kvôli striám, správne zvolené oblečenie tento problém vyrieši za vás.

Ako zvýšiť pružnosť pokožky

Ak sa chcete vyhnúť tvorbe strií v akomkoľvek veku, je mimoriadne dôležité, aby bola vaša pokožka správne hydratovaná a pružná. Vďaka tomu dokáže operatívne reagovať na jej rozpínanie (napríklad pri tehotenstve) a nevytvoria sa na nej strie.

Zmena životosprávy

Prvým spôsobom, ako zlepšiť pružnosť vašej pokožky, je zmena životosprávy. Podobne, ako je strava zodpovedná za pevnosť vašich vlasov, kĺbov či nechtov, je zodpovedná aj za pružnosť pokožky. Cigarety a alkohol pokožku vysušujú atď. Zdravá strava = zdravá pokožka.

Zabráňte vzniku strií správnym krémom, mliekom alebo olejom

Na trhu nájdete množstvo olejov, ktoré hydratujú, vyživujú a spevňujú pokožku, čím zabraňujú tvorbe strií aj v spomínanom tehotenstve. Ak sa rozhodnete takýto krém používať, nemusíte sa obávať žiadnych nových strií a vaše bruško či stehná budú stále krásne.

Páčil sa vám článok?