Farbenie vlasov je v posledných rokoch na internete veľmi citlivé téma aj medzi ženami, ktoré nečakajú dieťa. Niekoľko prípadov, kedy sa ženy doslova otrávili farbami na vlasy nám dvíha varovný prst, že všetky farby na trhu nie sú tak celkom klišé. Na čo by ste si mali dať pozor v prípade, že si chcete v tehotenstve farbiť vlasy?

Farbenie vlasov v tehotenstve. Aké sú riziká?

Farbenie vlasov v tehotenstve je jednou z naozaj rizikových činností. Väčśina farieb na trhu obsahuje množstvo chemikálií, ktoré sa nielen vstrebávajú cez vašu pokožku, ale ich pravdepodobne aj dosť intenzívne inhalujete v kúpeľni. Nezabudnite, všetko, čo aplikujete na seba, cíti aj vaše bábätko.

Prečo si farbiť vlasy? A prečo naopak si nefarbiť v tehotenstve?

A prečo si vlastne v tehotenstve farbiť vlasy? Má to pre vás nejaký význam? Ženy väčšinou hlásia počas tehotenstva zlepšenie kvality a hustoty ich vlasov. Sú za to možno zodpovedné aj tehotenské vitamíny, no vaše vlasy určite vydržia pár mesiacov aj bez farbenia.

BIO farby na vlasy – lepšia alternatíva pre farbenie vlasov

Ak si už vlasy naozaj potrebujete zafarbiť, vyberajte si aspoň z farieb na vlasy, ktoré majú 100% prírodné zloženie. Je len na vás, pre ktorú značku sa rozhodnete. Prírodné zložky zafarbia vaše vlasy aj bez chemikálií a často ich dokonca pomôžu vyživiť svojou liečivou silou.

Čo môžu spôsobiť farby v tehotenstve?

Farby na vlasy v tehotenstve dokážu ublížiť vám aj bábätku. Na internete nájdete nejeden prípad, kedy si žena nafarbila vlasy a skončila s vážnymi zdravotnými následkami. Farbenie vlasov v tehotenstve môže byť rovnako nebezpečné, ako napríklad fajčenie či pitie alkoholu.

Čomu sa vyhnúť v tehotenstve?

Okrem spomínaných vecí vám odporúčame vyhnúť sa v tehotenstve aj aplikácii tetovania či návšteve nechtového štúdia. V nechtovom štúdiu bez odsávačiek na prach sa vám do tela opäť dostane množstvo nebezpečných mikročastíc z brúsenia nechtov.

Páčil sa vám článok?