S príchodom jari prichádza aj nová energia do života a chuť cestovať. Či už si sama, s kamoškami alebo s partnerom, prinášame ti zoznam 5 zaujímavých miest na západnom Slovensku, ktoré sa dajú navštíviť za jeden deň a ich návštevu neoľutuješ.

Hrad Branč

Tento krásny a udržiavaný hrad sa nachádza na kopaniciach neďaleko Myjavy. Až úplne pod hrad sa dá dostať autom. Je z neho krásny výhľad na celé kopaničiarske okolie, Záhorie, ale aj smerom na Považie. Hrad je veľmi čistý, udržiavaný a vcelku rozsiahly.

Súľovské skaly

Súľovské skaly sú krásny skalný útvar neďaleko Bytče, kam sa dostanete po diaľnici a znej je to už len pár kilometrov. Dole nájdete záchytné parkovisko a cez celý turistický chodník vás prevedie náučný chodník. Na samom vrchu skál nájdete aj zrúcaninu hradu Súľov.

Zoo a zámok v Bojniciach

Krásna zoologická záhrada a ešte krajší a tajuplný zámok lákajú turistov už celé roky. Tento výlet je vhodný aj pre rodinky s deťmi. Nedávno nad Bojnicami vyrástla aj nová vyhliadková veža v oblakoch, akých poznáme na Slovensku už niekoľko.

Záhorské piesky

Že máme na Slovensku vlastnú púšť? Neveríte? Bežte sa pozrieť na Záhorie. Toto miesto je rajom turistov, motorkárov, táborníkov aj cyklistov. Samozrejmosťou by malo byť, že si pred návštevou preveríte, či tam práve neprebieha vojenské cvičenie.

Gabčíkovo

Toto obrovské vodné dielo nájdete na Slovensko-Maďarskej hranici. Jeho návštevou by sa však váš výlet skončiť nemal. V okolí nájdete aj desiatky zaujímavých mlynov a iných historických pamiatok, ktoré súvisia so žitným ostrovom a životom na Dunaji.