Koľko z vás pravidelne číta? Nemyslíme statusy na Facebooku ani obľúbené mesačníky. Ako často sa dostanete k čítaniu kníh? Veríme, že popri povinnostiach, ktoré máte v práci, v domácnosti, popri deťoch a iných aktivitách na to nemusíte mať často čas ani energiu. Presvedčíme vás, prečo by ste si mali vyhradiť aspoň pár hodín týždenne na čítanie.

 

Rozšíria sa vám obzory

Čítaním kníh sa dostanete k myšlienkám, ktoré by vám bez čítania ani nenapadli. Vďaka knihám od rôznych autorov získate potrebný životný nadhľad, ktorý vám môže pomôcť riešiť bežné situácie inak, možno aj lepším spôsobom, ako ste ich riešili doteraz. Stretli ste niekedy človeka, ktorý rapídne nabúral vaše životné postoje a zmenil vám život? Toto isté sa vám stane aj s knihou. S tým rozdielom, že knihy majú na vás väčšinou pozitívny vplyv.

Zlepší sa váš prejav

Veľa ľudí sa vyjadrilo, že vďaka čítaniu sa im zlepšila slovná zásoba, slovný aj písovný prejav, a väčšinou sa to prejavilo aj v medziľudských vzťahoch. Vďaka kvalitnejšiemu prejavu sa zlepšila ich komunikácia s partnerom, kolegami a inými dôležitými ľuďmi v ich živote. Dokážu presnejšie vyjadriť svoje názory, postoje a pocity. Vďaka tomu im ľudia lepšie porozumejú a nedochádza k zle pochopeným názorom.

Zatočí to s vašou kariérou

Z kníh môže profitovať aj vaša pracovná kariéra. Vyberte si niekoľko noviniek z vášho odvetvia a vzdelávajte sa. Nemusíte si hneď kupovať učebnice a ťažké odborné knihy. Postačí nájsť knihy od odborníka z praxe, ktorý sa rozhodol publikovať svoje know how.  Tieto knihy sú písané ľahším spôsobom a určite sa vám budú dobre čítať. A svoje nové poznatky môžete použiť v praxi. Vaši kolegovia a nadriadení zaručene postrehnú váš posun a časom to náležito ocenia. A to všetko vďaka knihám.

Páčil sa vám článok?