Vonku je zima, leto je ešte veľmi ďaleko a vy už neviete, ako by ste tú svoju rodinu dokázali zabaviť. Len znudene sledujú televízor, prípadne sú za počítačom alebo sa hádajú medzi sebou. Toto nie je práve zimná večerná idylka, o ktorej často čítate v časopisoch a tešíte sa na ňu už od jesene. Ako zabiť dlhé zimné večery? Prinášame vám pár nápadov, ktoré by mali zabrať.

 

Spoločenské hry to dokážu zachrániť

Máte pocit, že spoločenské hry hrajú len zúfalci? A nie ste teraz náhodou už zúfalá? Tak vytiahnite tú spoločenskú hru, ktorú ste dostali pred rokmi od svojich rodičov a ešte ste ju neotvorili. Uvidíte, môže to byť zábava. Zvlášť deti milujú, keď môžu súťažiť, vytvárať, napodobňovať, tancovať, spievať. Využite to a najbližšie miesto hračiek, ktoré zabavia vaše deti len chvíľu, vyberajte spoločenské hry, ktoré ich budú baviť. Predsa viete, čo radi robia vaše deti, nie?

Staré dobré filmy

Veľa rodičov zábavu v podobe telefónov, tabletov, hier a filmov odsudzuje. Avšak my si myslíte – všetko s mierou. A veľa záleží od príležitosti. Ak je vaša rodinka dokonale znudená, môže to zachrániť už len dobrý film. Rátajte však s tým, že svojmu manželíkovi nevyhoviete s hororom, deťom s rozprávkou pre dospelých a sebe romantikou. Budete musieť spraviť kompromis. Práve na túto príležitosť existuje množstvo filmov, ktoré nájdete v kategórií rodinné, prípadne rodinné komédie. Uvidíte, že na výbere sa určite zhodnete!

Rozprávajte sa spolu a spomínajte

Kedy ste sa so svojou rodinkou naposledy porozprávali? Nemyslíte vážne témy a problémy. Ale kedy ste sa naposledy svojich detí opýtali, nad čím rozmýšľajú, čo plánujú, čo by ich potešilo, prípadne čo sa im nepáčilo. Uvidíte, tieto večery si veľmi radi zopakujete a vy zistíte o svojich deťoch viac. Môžete si spolu aj zaspomínať na poslednú dovolenku v Chorvátsku alebo sa váš manžel snažil rukami-nohami dohovoriť s tureckým predavačom na trhu.

 

Páčil sa vám článok?