Neviete, ako zabaviť vaše deti počas dlhých dní strávených doma cez lockdown? Nechcete, aby celý deň pozerali do obrazoviek telefónov? Poradíme vám niekoľko užitočných hier, ktoré zabavia, ale aj poučia vaše deti počas tejto náročnej doby.

Detské DVD pre zdravý pohyb

Ponuka detských DVD dnes zahŕňa už rôzne kúsky, pri ktorých môžu deti tancovať, cvičiť alebo vykonávať iné pohybové hry. Videá ich tak nútia nielen bezcieľne pozerať do monitora, ale aj sa zapájať. Zdravý pohyb je pre deti nevyhnutný a zabaví ich na dlhé hodiny.

Veďte deti k hudbe

Už aj v 90.-tych rokoch sme vyrastali na rôznych detských CD. Pekné detské pesničky dokážu vaše deti zabaviť aj dnes. Spolu so spevníkom alebo notami ich môžete naučiť spievať, či dokonca hrať na hudobnom nástroji.

Pri puzzle môžu rozmýšľať

Detské puzzle začínajú na nízkych počtoch (napriklad 9 alebo 12 kúskov), no práve na nich si deti najlepšie nacvičia princíp tejto zábavnej hry a ani sa nenazdáte, a budú s vam iskladať veľké puzlle s počtom dielikov aj okolo 5000. 

Kreativite sa medze nekladú

Kreslenie, omaľovánky, stavanie snehuliaka a iglu, modelovanie z plastelíny. Všetko, čo vaše deti vytvoria, ich posunie ďalej. Spravte si spoločne jesennú výzdobu z gaštanov a špajdlí alebo vyrobte jednoduchú búdku pre vtáčiky. Užijú si to viac ako čas pred obrazovkou počítača.

Najcennejší je čas

Ten čas, ktorý strávite s vašimi deťmi. Akúkoľvek hru im vymyslíte (a samozrejme ju s nimi aj absolvujete), urobíte pre ne oveľa viac, ako keď im len pustíte rozprávku alebo ich posadíte pred hernú konzolu k nejakej počítačovej hre.

Páčil sa vám článok?