Zimný futbalový tréning sa často presúva do interiérových priestorov rôznych telocviční a športových hál. Čo všetko potrebujete, aby ste toto obdobie prečkali bez problémov a mohli trénovať na ďalšiu sezónu? 

Futbal alebo futsal? 

Na hranie futbalu v interiérových priestoroch môžete pokojne použiť vybavenie pre futsal. Najmä futsalové halovky sú špeciálne upravené tak ,aby ste v nich mohli bez výčitiek kopať do lopty a nemuseli sa báť ich poškodenia. 

Chrániče 

Pri hraní futsalu nezabudnite aj na chrániče. Pád na tvrdej podlahe v športovej hale je oveľa bolestivejší, ako pád len tak niekde na tráve a preto si môžete ľahko ublížiť. 

Nepoužívajte iné topánky 

Ak sa rozhodnete hrať v interiéri v kopačkách, veľmi ľahko si ich môžete zničiť. Iné topánky ako halovky vám neposkytnú takú stabilitu, vďaka ktorej môžete hrať ako profesionáli. 

Futsalová lopta? 

Ak chcete ďalšiu zmenu v tréningu, pokojne si vyberte aj futsalovú loptu. Jej proporcie sú trochu iné, pretože sú upravené na hranie vo vnútri. Dokážete rovnaké triky aj s mierne inou loptou? 

Trochu iný tréning 

Menší rozmer ihriska a bránok vám pomôže inak vnímať priestor počas hry, čo sa môže pozitívne odraziť pri jarnom návrate na veľkú hraciu plochu. Prekvapte svojich súperov a naučte sa hrať aj na iných ihriskách. 

Páčil sa vám článok?