Na Slovensku stále narastá počet futbalových klubov, v ktorých si profesionáli, amatéri, deti, dorast, ale aj dôchodcovia užívajú skvelé chvíle pri trénovaní na regionálne zápasy. Takéto teamy však potrebujú aj určité vybavenie, ktoré im pomôže dosiahnuť lepšie výsledky.

Lopty

Tréning musí byť efektívny a najmä pri veľkom počte hráčov budete potrebovať veľký počet lôpt. V skutočnosti to môže byť až trojnásobok počtu vašich zverencov. Lopty sa zakopávajú a nebude sa vám chcieť po ne behať. Budete ich mať dosť v zálohe a pozbierate ich naraz po tréningu.

Kopačky

Tak ako aj na bowlingu majú pre každého bowlingové tenisky, dobré futbalové kluby majú zopár párov náhradných kopačiek pre nových hráčov alebo pre tých, ktorým sa ich vlastné rozpadnú počas tréningu.

Dresy

Futbalové dresy špecifikujú farby vášho teamu a vy by ste mali mať v šatni desiatky dresov, v ktorých vaši hráči trénujú. Následne by mal každý jeden váš hráč mať aj dres, v ktorom môže odohrať zápas a na ktorom bude číslo a meno.

Siete

Futbalové siete sú artiklom, ktorý sa na verejných ihriskách neponecháva. Ľahko by sa vám stalo, že ich tam na druhý deň nenájdete alebo že do nich decká narobia väčšie diery. Svoje siete si dobre strážte.

Kužele

Kužele využijú futbalisti na tréning kľučkovania, skákania, obohrávania s loptou a na mnohé ďalšie pohybové aktivity. Ľahko ich schováte do seba a do kufra auta sa vám tak zmestia desiatky až stovky kuželov.

Páčil sa vám článok?