Milujete bicykle ale predsa máte pocit, že vás niektorá odnož cyklistiky priťahuje viac? Pozrite sa spolu s nami na zoznam najobľúbenejších typov cyklistiky a uľahčite si tak výber vášho nového tátoša.

Cestná cyklistika

Ak najradšej jazdíte na cestnom bicykli, určite dáte prednosť tenkým kolesám a stovke kilometrov po rovnom asfalte. AK budete poriadne trénovať, možno to raz dotiahnete aj na Tour de France a stane sa z vás druhý sagan.

Crosscountry

Crossové bicykle sú ideálne pre všetkých, ktorí milujú jazdu po cestách/necestách. Cyklistika je čarovná v tom, že na bicykli sa dostanete na naozaj krásne miesta. No narozdiel od turistiky, je to rýchlejšie a komfortnejšie.

BMX

Milujete BMX? V tom prípade určite dávate prednosť halám s prekážkam, skokom a grindom. Na BMX-ke sa dajú robiť skvelé triky a ak je vašou vášňou freestyle, práve toto je bicykel určený ideálne pre vás.

Elektrobicykle

Elektrobicykle sú kategória sama o sebe, ktorá dovoľuje ľuďom zvládať ťažšie úseky, väčšiu vzdialenosť, ale aj dochádzať na bicykli do práce rýchlejšie a komfortnejšie. Ak chcete bicykel, na ktorom sa šliape ľahšie, elektrobicykel je správne voľba.

Dirt

Ťažký terén pre vás nie je žiadnou prekážkou, downhill máte najradšej takmer bez bŕzd a bicykel musí vydržať aj nejaký ten skok? Kúpte si profesionálny downhillový alebo dirtový bicykel a naplňte svoje adrenalínové potreby.

Páčil sa vám článok?