Máte problémy s mastnou pleťou a neviete, ako sa ich zbaviť? Nechcete platiť stovky eur za predražené produkty, ktorým neveríte? V dnešnom článku sme si pre vás pripravili niekoľko jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa mastnej pleti v domácom prostredí a bez financií.

Mastná pleť

Vznik problémov s mastnou pleťou môže byť hneď niekoľko. Používanie nesprávnej kozmetiky, nedostatočná starostlivosť o pleť, ale aj genetická výbava v tom dokážu zohrať úlohu. Je dôležité, aby ste sa na začiatok pokúsili identifikovať váš problém a odstrániť tak samotnú príčinu mastnej pleti.

Umývanie ľadovou vodou

Ľadová voda má zázračné účinky. Otužovanie a tlmenie zápalu nie sú jedinými z nich. Pomáha aj pri boji s mastnou pleťou. Ide to trochu proti logike, pretože studená voda uzatvára póry. Vo všeobecnosti sa však veľa ľudí presvedčilo o tom, že umývanie tváre v ľadovej vode odstraňuje problém s jej mastením.

Prírodný peeling

Najlepší prírodný peeling si spravíte doma z pozostatkov zo zrnkovej kávy. Túto zmes si naneste na tvár, masírujte, a následne opláchnite. Hotovo. Žiadne chemikálie, žiadne vyhodené peniaze, vysoko účinná metóda efektívneho čistenia pleti prírodným spôsobom.

Vysušovanie na vzduchu

Stalo sa vám niekedy, že ste po celodennom pobyte na vzduchu mali červenú a vysušenú pleť? Doslova ošľahanú vetrom? Stáva sa to aj počas jari a jesene, keď vás nespáli letné slnko ani zimný mráz. Ak budete viac času tráviť vonku, pleť sa vám bude prirodzene vysušovať.

Naparovanie

Naparovanie vytvára opačný efekt ako ľadová voda. Póra sa otvoria a všetky nečistoty sa tak oveľa ľahšie dostanú von. Je dobré, ak pleť najprv naparíte, potom si spravíte peeling a následne si umyjete tvár ľadovou vodou, aby sa vyčistené póry uzavreli.

Páčil sa vám článok?