, 7 priaznivých nápojov pre vaše zdravie

 

Nie je jedno, čo pijeme. Každý odborník vás bude odhovárať od pitia sladených nápojov a odporučí vám obyčajnú vodu a bylinkové čaje. Avšak nápojov, ktoré sú prospešné pre naše zdravie, je v skutočnosti oveľa viac. Dnes vám predstavíme 7 nápojov, ktoré prinesú vášmu zdraviu úžitok.

 

Zelený čaj proti rakovine

Zelený čaj obsahuje látky, ktoré spomaľujú rast nádorov. Okrem toho, pravidelné pitia nás chárni pred zubnými kazmi a zlepšuje krvný tlak. Medzi jeho najznámejšie účinky patrí hlavne detoxikácia organizmu, vplýva najmä na správne fungovanie mozgu a nervov.

Aj čierny čaj je zdravý

Prekvapivo je aj čierny čaj veľmi zdravý – zlepšuje krvný obeh a znižuje riziko ochorenia na Alzheimerovú chorobu. Okrem toho sú v čiernom čaji obsiahnuté aj minerálne látky a stopové prvky fluóru a draslíku.

Mlieko je cennou potravinou

Od malička nás učili, že mlieko prospieva najmä našim kostiam. Ale ono má omnoho viac priaznivých účinkov. Lieči problémy so zažívaním, metabolizmom a trávením. Taktiež obsahuje výživné a obsahové látky pre stavbu kostí a rast (predovšetkým u malých detí do 3 rokov). Je zdrojom vitamínov, minerálnych látok, vápnika, hormónov a enzýmov.

Objavte účinky brusnicovej šťavy

Účinky brusnicovej šťavy poznajú najmä ľudia, ktorí trpia častými infekciami močových ciest. Ale brusnice majú celkovo protizápalové účinky na náš organizmus. Preto si našli uplatnenie nielen v medicíne, ale aj v kozmetickom priemysle.

Proti stresu a nadváhe jablčným octom

Jablčný ocot obsahuje kyselinu octovú, vďaka ktorej má antiseptický účinok, zvyšuje okysličovanie krvi, zlepšuje metabolizmus, posilňuje trávenie. Jablčným octom možno liečiť všetky črevné problémy – od plynatosti po hnačku alebo ho popíjať preventívne. Ak problémy s črevami nemáte, zaručí, že ani ich mať nikdy nebudete a taktiež sa vám vyhne rakovina čreva.

Káva má celý rad priaznivých účinkov

O káve je veľmi málo známe, že okrem povzbudzovacích účinkov na náš organizmus má aj výrazné protinádorové účinky a účinne bojuje proti Alzheimerovej chorobe. Kofeín nie je náš nepriateľ – povzbudzuje duševnú činnosť a koncentráciu, avšak netreba to s ním preháňať. Vo vysokým dávkach spôsobuje stres a nervozitu.

Domáci pomarančový džús ako zdroj vitamínu C

Ak hľadáte zdroj vitamínu C, ktorý vás ochráni v chrípkovom období, dajte si domáci pomarančový džús. Je bohatý aj na vápnik a vitamín D. Okrem toho zlepšuje pamäť a pomáha regulovať krvný tlak.