Väčšina z nás si nevie bez kávy predstaviť svoj deň. Považujeme ju za ranný rituál, ktorý nás naštartuje do nového dňa. Vedeli ste, že káva vám dokáže poslúžiť aj v domácnosti? Prinášame vám 5 tipov, vďaka ktorým využijete pozitívne účinky kávy aj v domácnosti.

 

Káva vyčistí vašu domácnosť

Pripálili sa vám hrnce pri varení a nemáte doma nič, čím by ste to dokázali odstrániť? Použite na to kávu! Jednoducho naneste na pripáleninu a vyčistite hubkou.

 

Potrebujete vyčistiť škvrny na nábytku alebo odstrániť z neho fľaky? Káva vám opäť poslúži skvele. Stačí na to použiť grunt a jemne dočistiť čistou handričkou.

 

V domácnosti, kde sa nachádza krb, tiež dokážete využiť čistiace účinky kávy. Stačí ju zmiešať s malým množstvom horúcej vody, Túto zmes nasypte na popol a vďaka tomu sa vyhnete prášeniu, ktoré je s používaním krbu spojené.

Káva je skvelý pomocník aj v kozmetike

Vďaka káve ušetríte aj nemalé peniaze, čo sa týka kozmetiky. Miesto drahých peelingov z drogérie si spravte domáci peeling z kávového gruntu. Tento peeling je veľmi populárny pre jeho priaznivé účinky na pokožku. Nemusíte ostať len pri tvári. Kávový peeling doprajte aj ostatným častiam pokožky, ktoré to potrebujú.

Pohlcuje pachy v domácnosti

Niekedy nás v domácnosti potrápia nepríjemné pachy, ktoré bežnými čistiacimi prostriedkami nedokážeme odstrániť. Aj v tomto prípade stavte na kávu, ktorá neutralizuje aj tie najnepríjemnejšie pachy. Stačí dať použitú kávu do nádoby a umiestniť ju blízko zdroja pachu.

Káva ako skvelé hnojivo

Kávu ocenia aj vaše rastlinky. Pôsobí ako vynikajúce hnojivo. Prospieva predovšetkým kvetom. Môžete ju primiešať do hnojiva alebo primiešať kávový grunt priamo do hliny, v ktorej sa nachádza rastlina.

Dokáže odpudzovať škodcov vo vašej domácnosti

Ak máte záhradu, často riešite pravidelných návštevníkov v podobe mačiek zo susedstva, ktoré ničia vaše rastliny. Stačí okolo záhonov rozsypať kávový grunt, ktorý odpudzuje nielen mačky, ale aj škodcov v podobe hmyzu.