Hneď na začiatku článku by sme vás chceli upozorniť, že manipulovať s mužom je priama cesta do pekla a vášmu vzťahu určite nepomôže. Ale sem tam je treba muža trochu doťuknúť do určitých činností. Predovšetkým sa to týka činností v domácnosti. Ženy sa často sťažujú, že im muži nepomáhajú a na všetko sú samé. Ako teda muža prinútiť, aby vám aspoň trochu pomohol?

 

V prvom rade mu vysvetlite, že aj vy chodíte do práce

Väčšina mužov je nastavená tak, že ich jedinou starosťou je chodiť do práce. Sem tam cez víkend pokosia trávnik a opravia, čo sa pokazí. Za to vy musíte chodiť do práce, vyzdvihnúť deti zo školy, spraviť nákup, trochu doma upratať a pripraviť večeru. To nie je rovnomerné rozloženie síl v domácnosti. Skúste to takto vysvetliť mužovi. Že tiež nosíte domov peniaze, rovnako ako on trávite hodiny v práci a vaša práca nie je o nič jednoduchšia ako tá jeho. Verte nám, že každý normálny chlap to pochopí, len mu doteraz nenapadlo nad tým takto porozmýšľať. Rozdelíte si úlohy a určite ocení, že jeho manželka je menej nervózna a má energiu sa mu aj venovať.

Skúste ho motivovať

Motivácia funguje hlavne vtedy, keď sa vášmu inak ochotnému a nápomocnému manželovi momentálne nechce a radšej by trávil čas pri počítači. Je to veľmi jednoduché. Potrebujete, aby vám pomohol s veľkým upratovaním? Sľúbte mu, že vám nebude vadiť, ak pôjde večer s kamošmi na pivo a vráti sa neskoro. Prípadne mu sľúbte novú hru na XBox, po ktorej už dlho túži. Poznáte si svojho partnera, preto by malo byť pre vás jednoduché motivovať ho.

Spravte sem ta ústupok aj vy

Každá z nás chce mať tip top domácnosť, navarené, upratané.  Ešte k tomu spraviť aj perfektný víkendový program pre deti a nachystať všetko potrebné na návštevu svokrovcov. Avšak nemusíte byť dokonalá a za každú cenu stíhať všetko. Oveľa dôležitejšie je byť v pohode a tráviť viac času so svojou rodinou, ako neustále behať s prachovkou a mopom po byte a komandovať svojho partnera.