Či už nutne potrebujete peniaze do rodinného rozpočtu alebo sa potrebujete na materskej dovolenke realizovať kvôli sebe. Stretávate sa s otázkou, ako skĺbiť prácu a starostlivosť o dieťa. Prinášame vám pár tipov, ako úspešne tieto dve náročné činnosti zvládnuť.

Pracujte, keď dieťa spí

Najjednoduchší spôsob, ako skĺbiť starostlivosť o dieťa a prácu. Ak máte vytvorený pravidelný režim s dieťaťom, bude sa vám práca riešiť jednoduchšie. Navyše vám nemusí byť ľúto, že zanedbávate dieťa a oberáte sa o spoločne strávený čas. Okrem toho, že zarobíte peniaze, čas strávený mimo domova vám pomôže odreagovať sa. Pre tie z vás, ktoré majú to šťastie pracovať z domu, môže byť skvelým odreagovaním sa práca z blízkej kaviarne.

Poproste rodinu o pomoc

Ak je vaša práca časovo náročnejšia a vyžaduje, aby ste pracovali niekoľko hodín počas dňa, skúste poprosiť o pomoc rodinu alebo kamarátky. Starí rodičia, vaši súrodenci, švagriné. Ktokoľvek, kto má čas a záujem postarať sa o dieťa. Predovšetkým starí rodičia milujú spoločne strávený čas so svojimi vnúčatmi, ktoré budú s láskou rozmaznávať. Okrem toho môžete byť pokojná, že dieťa ostane s niekým z rodiny a nie s cudzími ľuďmi.

Veľkú výhodu budú mať aj tie z vás, ktorých manžel má pravidelnú pracovnú dobu. Keď príde z práce môžete jednoducho vymeniť stráž a vy ísť pracovať. Nebojte sa, vaše dieťa neutrpí tým, že pár hodín s ním nebudete. Bude predsa so svojím otcom a môžu si vybudovať lepší vzťah.

Nájdite si opatrovateľku

Väčšinou posledná, najmenej obľúbená možnosť je zaplatiť opatrovateľke, aby sa vám postarala o dieťa. Určite si dajte záležať a venujte výberu opatrovateľky dostatočnú pozornosť. Skúste sa opýtať známych na referencie a dajte hlavne na svoju intuíciu.

Okrem opatrovateliek máte aj inú možnosť. Do jaslí nemusíte dať svoje dieťa na celý deň. Ponúkajú možnosť opatery aj len niekoľko dní v týždni alebo len na pár hodín. Informujte sa o jasliach vo vašom meste, určite budete mať na výber zo štátnych aj súkromných zariadení.

 

 

 

Páčil sa vám článok?