, Ako dodať drevenej terase dušu

Vybudovali ste si terasu, altánok alebo pergolu a zdá sa vám, že celá stavba je tak trochu strohá? Nezúfajte! Prečítajte si naše tipy, v ktorých nájdete množstvo inšpirácie pre vylepšenie vašej záhradnej terasy. 

Drevený výplet 

Steny terasy môžete uzavrieť úplne alebo diagonálnym dreveným výpletom. Obľúbenou kombináciou je uzavretie doskami asi do polovice výšky a následná výplň od pása až po strop sympatickými drevenými prvkami, po ktorých môžu liezť aj popínavé rastliny. 

Svetlá 

Svetelná sieť, solárne led lampičky, fakle ale aj klasická petrolejka dokážu z vašej terasy urobiť úplne iné miesto. Najmä pri večerných posedeniach budete potrebovať dostatok svetla pre grilovanie a zábavu. 

Živé kvety 

Zaveste ich nad hlavu (ak máte dostatočne vysoký strop) alebo ich len tak položte na zem alebo na stôl. Pokojne to môžu byť okrasné kvety, ale aj bylinky, z ktorých si viete rovno odtrhnúť a uvariť z nich čaj alebo ich použiť na varenie. 

Drobnosti na stôl 

Ako dekorácia môžu slúžiť aj spomínané kvety či petrolejka. Dôležité však je, aby ste Terasu neprepchali gýčovitým nábytkom a dekoráciami. Jeden alebo dva vkusné prvky však dokážu dotvoriť celú atmosféru. 

Vôňa 

Čerstvá levanduľa, pokosená tráva, vonná tyčinka alebo vôňa gulášu sú tiež aspektom, ktorý výrazne vplýva na to, ako sa na terase cítime a čo od nej čakáme. Zabezpečte, aby sa z vašej terasy rozliehala vôňa do širokého okolia. 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokTohtoročné trendy pre umelé nechty 
Ďalší článokČo môže zničiť vaše umelé nechty 
, Ako dodať drevenej terase dušu
Ahojte, som Mariana a píšem pre vás tento magazín. Milujem cestovanie, rodinu a rada spoznávam nové veci. Hádam sa niečo viac dozviete aj v mojich článkoch :))