Aj tie najlepšie umelé nechty sa pri nesprávnej starostlivosti dajú zničiť hneď v prvý deň, ako si ich necháte spraviť. Ktorým aktivitám by ste sa mali vyhnúť, ak chcete, aby vám nechty vydržali čo najdlhšie?  

Horúca voda 

umelými nechtami rozhodne netrávte veľa času vo vírivke, vo vani, ale ani umývaním špinavých riadov. Dlhodobé pôsobenia horúcej vody ich dokáže rozlepiť a niektoré sa môžu dokonca aj úplne rozpadnúť. 

Rozpúšťadlá 

Agresívne chemikálie, kyseliny a iné rozpúšťadlá vrátane benzínu dokážu zničiť aj ten najkvalitnejší lak na nechty. Vyhýbajte sa kontaktu s rozpúšťadlami v práci aj domácnosti a v prípade potreby používajte radšej rukavice. 

Mechanické poškodenie 

Mechanické poškodenie je najčastejším dôvodom zničených umelých nechtov. Gélové nechty sa dokážu ľahko zlomiť a vy tak prídete o túto krásnu ozdobu. Stačí sa niekde zle oprieť alebo buchnúť a nepríjemné zranenie je na svete. 

UV žiarenie 

Nekvalitné gély a laky sa dokážu poškodiť aj pri opaľovaní. Prišli ste z dovolenky, z kúpaliska alebo solárka a vaše nechty sú celé dopraskané? Pravdepodobne za to môže agresívne žiarenie, ktorému neodolal lak na nechtoch. 

Para a soľ 

Aj horúca para a soľ dokážu zničiť umelé nechty. Dlhý pobyt v saune alebo v slanej vode dokáže odlepiť lepené nechty, ale aj rozleptať tie gélové. Podobným aktivitám sa s umelými nechtam iradšej vyhýbajte. 

Páčil sa vám článok?