Drevo je veľmi vďačný materiál a hojne sa využíva pri stavbe a rekonštrukcii domov aj v dnešnej dobe modernej architektúry. Aké druhy dreva sa najviac využívajú pri rekonštrukcii a prečo?

Kartáčované drevo

Tento typ dreva je špeciálne upravený tak, aby sa drevo dalo jednoducho ďalej opracovávať a upravovať. Je vhodné aj pre začiatočníkov, ktorí majú v pláne naučiť sa s drevom pracovať na profesionálnej úrovni.

Zrubový profil

Tento typ drevených profilov využijete pri obkladaní stien v severskom zrubovom štýle. Profily sú esteticky nerozoznateľné od skutočných zrubových stavieb a z druhej strany sú pripravené na montáž na stenu.

Tatranský profil

Tatranský profil nemusíte vyrábať sami z drevených dosiek a natĺkať ich na hranoly. Hotové profily vám zaručia jednoduchú montáž na strop v interiéri ale aj na podbitie odkvapových systémov a okien v exteriéroch.

Hobľované dosky

Tieto dosky sú pripravené na finálne použitie a následne nalakovanie alebo morenie. Nemusíte ich nijako zvlášť upravovať ako kartáčované drevo. Optimalizujete si maximálne ich dĺžku podľa potreby aktuálnej stavby.

Dlážkovica

Tento typ hotových profil je ideálny pre použitie na novú podlahu. Jednotlivé kusy do seba zapadajú ako staré parkety a ich montáž je naozaj jednoduchá. Drevená podlaha drží teplo a je príjemné aj pri chôdzi na boso.

Páčil sa vám článok?