, 5-krát smoothie alebo ktoré sú tie najchutnejšie

 

Nič vás v lete neosvieži viac ako studené ovocné smoothie. Kombinácie ovocia sú veľmi chutné a majú ich radi dokonca aj deti, ktorým nechutí samotné ovocie. Na

internete sa nachádza množstvo receptov na smoothie, ktoré sú tie najchutnejšie?

 

Banánové smoothie z mandľového mlieka

Na prípravu tohto chutného smoothie potrebujete len pár banánov, mandľové mlieko, mandľové maslo a trochu škorice. Banány olúpeme a spolu s mliekom a škoricou dôkladne rozmixujeme. Mlieko pridávajte podľa toho, akú konzistenciu chcete dosiahnúť. Ozdobte pohár jedným kolieskom banánu.

Jahodové smoothie s jogurtom

Tento recept je veľmi jednoduchý. Stačí mať jahody a jeden biely jogurt. Ak nemáte čerstvé jahody, skvele poslúži aj jahodová dreň. Stačí ju rozmraziť. Ak máte čerstvé jahody, odstopkujte ich od lístkov, dajte do mixéra, pridajte biely jogurt a rozmixujte. Dolievajte mliekom, kým nedosiahnete potrebnú konzistenciu. Ak sa vám zdá toto smoothie málo sladké, prislaďte ho bazovým sirupom.

Wellness smoothie so zeleným čajom

Osviežujúce a exotické. Také je toto smoothie. Potrebujete zelený čaj mint, banán, jahodu, olúpaný citrón, mätu, kokosové mlieko a trochu ľadu. Ošúpte banán, umyte jahody. Pokrájané ovocie vložte do mixéru a pridajte zvyšné prísady, čaj až na koniec.

Brusnicovo-mätový skyr shake

Na tento recept budete potrebovať jahodový skyr, brusnicový džús, jahodový džús, mätové lístky a trochu ľadu. Recept je veľmi jednoduchý. Zmiešajte oba džúsy, skyr a spolu s mätovými lístkami ich rozmixujte. Prelejte do pohárov a dajte ľad.

Banánovo-avokádové smoothie

Ak ste dostali chuť na netradičné smoothie, tento recept je to pravé. Potrebujete banán, avokádo, mandľové mlieko, skyr natur. Všetky ingrediencie len rozmixujte do hladka. Je to výborné smoothie, ktoré sa dá použiť aj ako zálievka na cereálie.