Premýšľate ako si vlastnú chatku alebo záhradu stále vylepšovať? Pre každého človeka je dôležitejšie niečo iné a preto neexistuje nejaká univerzálna odpoveď, no každého záhradkára určite poteší nový altánok. Ste pripravení? Poďme na to.

Základom je kvalitné drevo

Kvalitné drevené dosky a hranoly musia tvoriť základ vášho altánku. Vďaka vysokej kvalite materiálu vám tak bude altánok slúžiť desiatky rokov bez toho, aby ste sa museli zaoberať opravami. Hobľované dosky vám zase ušetria celkom dosť práce.

Nezabudnite na projekt

Chcete, aby sa váš nový altánok hodil k vašej záhradnej chatke? Nezabudnite si predtým nakresliť poriadny projekt, na ktorom uvidíte všetky prípadné nedostatky – a tým myslíme funkčné aj dizajnové. Nechcete uprostred stavby zistiť, že ste na niečo zabudli.

Kvalitné náradie

Tri hrdzavé klince z dedkovej pivnice a jedno kladivo vám pri stavbe chatky moc nepomôžu. Pri výbere nástrojov dbajte na ich kvalitu a dostatočné množstvo. Určite oceníte pevný meter, dobrú pilku, ale aj elektrickú uťahovačku s veľkou baterkou.

Pomocník sa hodí tiež

Stavať niečo veľké sám nie je príjemné, jednoduché, ale ani zábavné. Okrem toho sa pri stavbe môžete ľahko zraniť a nebude vám mať kto ani zavolať pomoc. Na stavbu altánku si určite dohodnite šikovného pomocníka.

Dvakrát meraj, raz rež

Predtým, než čokoľvek na vašej stavbe spravíte, poriadne si to rozmyslite a dvakrát to skontrolujte. Riadnou kontrolou a riadením sa týmto starým porekadlom si ušetríte veľa nervov, času, ale najmä peňazí za materiál.

Páčil sa vám článok?