Po zime prichádza znova čas na návštevu našich milovaných záhrad, letných sídiel, alebo jednoducho len častejšie obývanie letnej kuchynky na našej záhrade. Na jeseň sme sa venovali zazimovaniu týchto priestorov. Aké povinnosti nás čakajú na jar? 

Pustite energie 

Keďže nám už nehrozia silné mrazy, môžete pokojne opäť pustiť prívod vody alebo spojazdniť studňu. Voda v trubkách vám už nezamrzne a nemusíte sa teda báť, že by vám mohla roztrhnúť potrubie. 

Deratizácia a dezinsekcia 

Počas zimy sa vám mohli do chatky nasťahovať rôzni neželaní návštevníci od mravcov cez osy až po myši a potkany. S pomocou jednoduchých a humánnych prípravkov sa ich ľahko zbavíte. 

Oprava škôd po zime 

Silný vietor, váha snehu, ale aj vysoká vlhkosť mohla na vašej záhrade napáchať rôzne škody. Pripravte sa na výmenu dosiek, ale pokojne aj na osadenie nového skla do okna, ktoré mohol rozbiť bezdomovec hľadajúci nocľah. 

Príprava záhradnej chatky na silné slnko 

Ak ste vašej záhradnej chatke pred zimou dopriali odporúčaný ochranný náter proti mrazu, teraz jej môžete zase dopriať náter proti UV žiareniu. Poriadne si dajte záležať najmä pri terasových doskách, ktoré vyžadujú oveľa väčšiu starostlivosť. 

Hnojenie, postreky, sadenie 

Väčšina z nás si udržiava ďalšiu nehnuteľnosť najmä vďaka možnosti dopestovať si čerstvé bio ovocie a zeleninu. Nezabudnite ani na všetky jarné rituály vo vašej záhrade, vďaka ktorým sa aj túto sezónu budete môcť radovať z čerstvej úrody. 

Páčil sa vám článok?