Karanténa v časoch vírusu výrazne zasiahla aj eventový priemysel. Všetky hromadné akcie, na ktorých sa združuje väčšie množstvo ľudí, sú zrušené. Dočkáme sa tento rok letných festivalov? A ako ovplyvní eventový priemysel ekonomicky?  

Online tvorba dlho nevydrží 

V súčasnosti sa veľa autorov rozhodlo robiť live koncerty cez online stream na Instagrame alebo Facebooku. Je to však len dočasné riešenie a pekné gesto pre ich fanúšikov. V skutočnosti kapela takto nič nezarobí a ani ľudia si koncert naplno neužijú.  

Čo letné festivaly? 

Letné koncerty a festivaly na Slovensku pravdepodobne toto leto nebudú. Vrchol pandémie sa na Slovensku očakáva o 110 dní, takže leto bude pravdepodobne ešte pod prísnymi epidemiologickými opatreniami. 

Umelci utrpia stratu 

Nielen kapely, ale aj divadelné súbory či iné kultúrne skupiny jednoducho prestali zo dňa na deň pôsobiť a teda aj zarábať. Tie šťastnejšie majú aspoň tantiémy z rádií, no 90 % umelcov ostalo úplne bez príjmu. 

Tisícky sekundárnych dodávateľov 

Okrem umelcov zaznamenajú výpadok príjmu aj zvukári,  osvetľovači, kostymérky, eventové agentúry, kluby a množstvo iných ľudí, ktorí sa podieľajú na organizácii eventov. Na týchto ľudí treba myslieť rovnako, ako na umelcov. 

Pomôžu zbierky? 

Na internete sa vo veľkom rozmohli rôzne zbierky pre umelcov, ale aj športovcov, ktoré majú za úlohu podržať ich v čase krízy. Dúfajme len ,že kríza čo najskôr prehrmí a čoskoro sa vrátia na pódiá, kde nás budú zabávať.

Páčil sa vám článok?