Koronavírus zúri na celom svete a všade čítame len zlé správy o nových prípadoch nákazy, o náraste úmrtí alebo o nedostatočných opatreniach niektorých vlád. Základom všetkého je však zodpovednosť a dôslednosť pri dodržiavaní nariadení, ktoré vydáva vláda v spolupráci s hlavnými hygienikom. Pozrime sa na ne spoločne. 

Pravidelná dezinfekcia 

Dezinfekcia všetkých priestorov vo vašej domácnosti je nevyhnutná. Dôkladne venujte pozornosť najmä kúpeľni a WC, kľučkám všetkých dverí, rúčkam na kuchynskej linke, ale napríklad aj diaľkovému ovládaču od TV alebo mobilným telefónom, na ktorých je najviac baktérií. 

Poučte deti aj dôchodcov 

Najviac ohrozenou skupinou sú práve seniori. Tých však vidíme bez rúšok na uliciach najčastejšie. Na zvýšenú disciplínu treba dbať aj pri deťoch, ktoré môžu brať epidemiologické opatrenia na ľahkú váhu. Dôkladne poučte všetkých vo vašej domácnosti a choďte im príkladom. 

Ochranné prostriedky 

Zabezpečte pre seba a pre vašich blízkych dostatok ochranných pomôcok. Ochranné rúška na tvár, rukavice, ktoré použitie napríklad pri návšteve potravín ale aj ochranné okuliare, ktoré ochránia vaše oči – ďalšiu zo vstupných brán vírusov a baktérií do vášho tela. 

Budovanie imunity 

Nezabudnite aj na to, že najväčším nepriateľom vírusu je vaša vlastná obranyschopnosť. Venujte pozornosť dostatočnému príjmu vitamínov a budovaniu črevnej mikroflóry. Môžete tak eliminovať pôsobenie vírusu vo vašom tele, aj keď s ním prídete do kontaktu. 

Sledujte nariadenia a novinky 

Trvanie vírusu a celý vývoj tejto situácia najviac môžeme ovplyvniť my – ľudia, a to najmä dodržiavaním všetkých opatrení a zodpovedným správaním. Choďte príkladom svojmu okoliu a spoločne to zvládneme!

Páčil sa vám článok?