Rozchody sú veľmi bolestivé a ťažké. Nikto neprežíva rozchod ľahko, ani muži. Väčšinou rozchod neprichádza zo dňa na deň, ale predchádzajú mu určité problémy, ktoré sa nabaľovali a časom prepukli do vážneho konfliktu, ktorý už je pre dvojicu neriešiteľný. Ktoré sú top najčastejšie dôvody na rozchod? Pozrime sa na ne.

 

Najčastejší dôvod = rozdielne záujmy a plány do budúcna

Zo začiatku vyzerá všetko ideálne. Máte sa s partnerom o čom rozprávať, trávite spolu každučký voľný čas, myslíte si, že to potrvá večne. Ale časom váš vzťah skĺzne do rutiny ako každý iný vzťah a vtedy sa uvidí, koľko toho máte spoločného. Zrazu už nemáte toľko spoločných tém a aj vaše plány do budúcna sa líšia. Vy sa chcete už usadiť, ale váš partner si chce ešte užívať, cestovať, nechce sa natrvalo usadiť. Vtedy prichádza rozchod.

Spoločné bývanie vám nevyhovuje

Ak aj po pár mesiacoch máte pocit, že ste jeden pre druhého stvorení, rozhodnete sa spolu bývať. Vtedy väčšina vzťahov ožije. Nadšenie z toho, že sa nemusíte lúčiť a plánovať spoločne strávený čas je taký veľký, že prehliadate chyby, ktoré vám na partnerovi vadia. Neskôr vám začnú vadiť ponožky po celom byte, neskoré príchody, partnerove dýchanie… Spoločné bývanie vám jednoducho nemusí vyhovovať, hoci ste si predtým rozumeli dokonale. Vtedy väčšinou prichádza rozchod.

Nevera zničila už nejeden vzťah

Častým dôvodom na rozchod býva aj nevera jedného z partnerom. Táto bublina však nevznikne zo dňa na deň. Väčšinou trvá niekoľko mesiacov, kým sa prevalí. O to je to bolestivejšie. Jednorázovú neveru väčšinou vzťah prežije, horšie je to vtedy, ak si jeden z partnerov udržiaval paralelný vzťah s niekým iným. Nevera sa veľmi ťažko odpúšťa. Väčšinou vtedy prichádza rozchod. Avšak existujú aj dvojice, ktoré neveru prekonali a tvrdia, že ich vzťah je lepší ako predtým. Všetko je na vás a vašom rozhodnutí.

 

Páčil sa vám článok?