Keď ste čerstvo zaľúbení, venujete jeden druhému celý voľný čas aj svoju pozornosť. Po čase spolu začnete bývať a romantika sa akosi vytráca. Máte pocit, že sa už nemáte o čom baviť a váš partner začal na vás kašľať. Čo robiť, keď vás chlap začal ignorovať?

 

V prvom rade sa mu prestaňte doprosovať

Komunikácia je síce základ, ale ak mu budete stále hovoriť, že na vás kašle a prednejšie sú mu počítačové hry, bude to ešte horšie. Ocitne sa pod tlakom a môže to byť pre vás ešte horšie. Okrem toho bude cítiť, že vás má istú a to ho vôbec neprinúti bojovať o vás.

Vyrazte si von s kamoškami

Keď máte partnera, väčšinou sa vaše kamarátky ocitnú na vedľajšej koľaji, pretože uprednostňujete čas strávený s partnerom. Zmeňte to. Vyrazte si s kamoškami aj každý piatok a ukážte partnerovi, že nie ste od neho závislá a máte aj svoj vlastný program.

Začnite dbať o svoj vzhľad

Práca, domácnosť, starostlivosť o deti, rozvážanie po krúžkoch, do školy, nákupy… Máte veľa povinností, ktoré musíte zvládnuť a neostáva vám čas na seba a starostlivosť o svoj zovňajšok? Chyba! Buďte trochu sebecká a doprajte si čas aj pre seba. Často sa stáva, že žena sa ide roztrhať, len aby všetko postíhala, zatiaľ čo jediná mužova povinnosť je chodenie do práce. Rozdeľte si s partnerom povinnosti. Ak stíha ísť pre deti do školy, nech ide on. Ak príde domov skôr ako vy, môže trochu upratať. Možno sa vám to zdá ako drobnosť, ale uvidíte, koľko času vďaka tomu ušetríte pre seba. Začnite sa o seba starať. Zmeňte účes, šatník, parfum a konečne začnite chodiť na manikúru. Váš partner zostane v rozpakoch a nebude rozumieť tomu, čo táto zmena znamená.

Nemeňte kvôli nemu svoj program

Častokrát ženy obetujú svoj program a záľuby kvôli tomu, aby mohli tráviť čas s partnerom. Pre chlapa toto správanie nie je typické. Preto nemeňte svoj program kvôli nemu. Ak už máte niečo naplánované, držte sa toho a oznámte chlapovi najbližší možný termín, kedy sa mu budete môcť venovať. Uvidíte, že chlap si viac začne konečne vážiť, pretože zistí, že nie ste vždy dostupná.