, Povinná letná výprava každého cyklistu

Milujete cyklistiku a teraz v lete je doslova vaša sezóna? Pri brázdení Slovenska a okolitých krajín nezabudnite aj na povinnú výbavu, ktorá je v lete oveľa nevyhnutnejšia ako v zime. Na čo nesmiete zabudnúť? 

Dvojitá zásoba vody 

pri vašich cyklistických výletoch musíte mať pri sebe vždy dostatočné množstvo pitnej vody. Odporúčame vám mať jedno aspoň litrovú fľašu priamo na bicykli a ako náhradu zase litrový camelback na vašom chrbte. 

Sada na opravu duše 

Pneumatiky sú v lete pri vyššom zaťažení oveľa náchylnejšie na prasknutie a preto je dôležité mať pri sebe kompletnú sadu na opravu prázdne duše, pumpičku a všetko ostatné nevyhnutné príslušenstvo pre kompletizáciu bicykla. 

Náhradná duša 

Niekedy nie je poškodenú dušu ani možné opraviť a preto odporúčame vozík so sebou aj jednu náhradnú. V prípade defektu tak budete mať dvojitú istotu, nebudete musieť bicykel tlačiť domov s prázdnym kolesom. 

Svetlo a reflexné prvky 

Vidieť a byť videný naberá v lete úplne nový rozmer. Silné a agresívne slnko dokáže hlavne v raňajších a večerných hodinách spoľahlivo oslepiť každého vodiča. Svieťte preto stále a používajte aj reflexnú vestu. 

Univerzálne oblečenie 

výber cyklistického oblečenia si nenechávajte na poslednú chvíľu a nepozerajte pri ňom len na cenu. Aby ste sa na cestách cítili komfortne, budete potrebovať kvalitné no pritom vzdušné športové oblečenie. 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokOutfit pre horúci letný deň
Ďalší článokTohtoročné trendy pre umelé nechty 
, Povinná letná výprava každého cyklistu
Ahojte, som Mariana a píšem pre vás tento magazín. Milujem cestovanie, rodinu a rada spoznávam nové veci. Hádam sa niečo viac dozviete aj v mojich článkoch :))