Milujete cyklistiku a teraz v lete je doslova vaša sezóna? Pri brázdení Slovenska a okolitých krajín nezabudnite aj na povinnú výbavu, ktorá je v lete oveľa nevyhnutnejšia ako v zime. Na čo nesmiete zabudnúť? 

Dvojitá zásoba vody 

pri vašich cyklistických výletoch musíte mať pri sebe vždy dostatočné množstvo pitnej vody. Odporúčame vám mať jedno aspoň litrovú fľašu priamo na bicykli a ako náhradu zase litrový camelback na vašom chrbte. 

Sada na opravu duše 

Pneumatiky sú v lete pri vyššom zaťažení oveľa náchylnejšie na prasknutie a preto je dôležité mať pri sebe kompletnú sadu na opravu prázdne duše, pumpičku a všetko ostatné nevyhnutné príslušenstvo pre kompletizáciu bicykla. 

Náhradná duša 

Niekedy nie je poškodenú dušu ani možné opraviť a preto odporúčame vozík so sebou aj jednu náhradnú. V prípade defektu tak budete mať dvojitú istotu, nebudete musieť bicykel tlačiť domov s prázdnym kolesom. 

Svetlo a reflexné prvky 

Vidieť a byť videný naberá v lete úplne nový rozmer. Silné a agresívne slnko dokáže hlavne v raňajších a večerných hodinách spoľahlivo oslepiť každého vodiča. Svieťte preto stále a používajte aj reflexnú vestu. 

Univerzálne oblečenie 

výber cyklistického oblečenia si nenechávajte na poslednú chvíľu a nepozerajte pri ňom len na cenu. Aby ste sa na cestách cítili komfortne, budete potrebovať kvalitné no pritom vzdušné športové oblečenie. 

Páčil sa vám článok?