Jeseň sa nezadržateľne blíži a vaša cyklistická sezóna sa pomaly blíži ku koncu. Pre tých, ktorí sa na bicykel odhodlajú aj v zhoršených podmienkach, máme niekoľko tipov, ktoré by mali pri jazde počas jesenných dní zvážiť. 

Pláštenka 

Investujte do kvalitnej cyklistickej pláštenky, ktorá ochráni vás, váš batoh, ale aj váš bicykel pred dažďom. V Anglicku sa jazdí na bicykli celoročne a všetci používajú žlté igelitové pláštenky. 

Nové gumy 

Nové pneumatiky a iné doplnky na bicykel vám pomôžu prejsť na bicykli aj šmykľavejšie povrchy, ako napríklad opršaný asfalt aj vbez pádu a váženjšieho úrazu, ktorý by vás na pár týždňov odstavil od bicykla. 

Výkonné svetlo 

Svetlo a príslušenstvo na bicykel je počas tmavých a sychravých dní veľmi dôležitým prvkom, vďaka ktorému vás vodiči včas uvidia a vy sa tak môžete vyhnúť nebezpečnej dopravnej nehode. 

Reflexné prvky 

Rovnako dôležité, ako svetlá vpredu a vzadu, sú aj reflexné prvky na odeve, batohu, prilbe, kolesách, a všetkých výrazných častiach bicykla, vďaka čomu budete v premávke naozaj výrazní. 

Kontrola bŕzd 

Pred každou jazdou si poriadne skontrolujte brzdy. Vo vlhkom prostredí je ich funkcia znížená a tým pádom vás môže zradiť aj úsek, ktorý za ideálnych podmienok vždy ubrzdíte.