Letné horúčavy na nás udreli plnou silou a my sa opäť doslova varíme vo vlastnej šťave. Pri ceste do mesta alebo inam medzi ľudí vyhľadávame tieň, no pri výbere oblečenia ako by sme ani nerozmýšľali. Ako sa obliecť do tropických teplôt? 

Bledé farby 

Pre naše stredoeurópskej podmienky, kde je v lete málo vlahy a veľmi horúce a suché letá, je vhodné voliť skôr bledšie, ideálne úplne biele oblečenie, ktoré neabsorbuje toľko slnečného žiarenia a teda aj teploty. V čiernom oblečení vám bude vždy oveľa teplejšie. 

Tenké a vzdušné 

Zabudnite na riflovinu, rôzne lacné umeliny, ale aj na flanel či hrubšiu bavlnu. Vyberajte si výhradne voľné (nie obtiahnuté), no najmä vzdušné oblečenie z priedušných materiálov. Pri teniskách platí to isté, no pokojne stavte radšej na sandále 

Pokrývka hlavy 

Najviac v úvodzovkách úrazov vzniká v lete práve kvôli úpalu. Chráňte si hlavu a doklad know pokrývkou (klobúk, šatka alebo šiltovka) a vyhnite sa tak veľmi nepríjemnému zážitku, ktorý vám kvalitný úpal dokáže sprostredkovať. 

Ochrana očí 

V lete nezabudnite ani na ochranu vašich očí, na ktoré neustále útočia nebezpečné UV lúče a dokážu ich nenávratne poškodiť. Kupujte si len lacné slnečné okuliare s dostatočným UV ochranný faktorom. Zabudnite na rôzne pouličné výpredaje. 

Krém na citlivých častiach tela 

Pri ceste na dovolenku alebo len na vašu obľúbenú pláž v okolí si vždy pribalíte aj opaľovací krém. Ten by ste však mali používať aj pri bežných presunoch rámci mesta. Natrite si tvár, uši, krk, ruky a ostatné odhalené časti tela.

Páčil sa vám článok?