Jar je síce krásna, no jej počasie dokáže byť naozaj bláznivé. Počas jari sa dokáže slnečné počasie a 20 stupňov nad nulou behom hodiny zmeniť na poriadny lejak a 5 stupňov. Ako sa obliecť počas tohto nepredvídateľného obdobia?

Pevné topánky

Úplným základom dobrého jarného outfitu sú poriadne topánky, ktoré vám v prípade dažďa nepremoknú. Nemali by však byť príliš zateplené ako tie zimné, aby sa vám zbytočne nepotila noha a nemali ste z toho kožné problémy.

Rifliam sa nič nevyrovná

Dámske rifle sú predsa len z trochu hrubšieho materiálu a vietor ich tak ľahko neprefúkne. Neodporúčame nosiť sukne ani šaty – na tie predsa bude dostatok času počas celého leta. Nedočkavé slečny môžu vydržať aspoň do mája.

Máte prechodnú bundu?

S prechodnou bundičkou bude vaša jar bezproblémová. Prechodné bundy sú väčšinou navrhnuté tak, aby boli nepremokavé a aby ich neprefúkol vietor. Ak si zvolíte trochu dlhší strih, budete mať chránené aj kríže a zadok a nemusíte sa tak báť zdravotných problémov.

Nezabudnite na teplý svetrík

Kvalitný hrejivý svetrík vás ochráni pred nečakaným ochladením, ktoré najmä v bláznivom jarnom počasí príde naozaj kedykoľvek. Ak máte však pod bundou dobrý svetrík, ani 20-stupňový rozdiel vás neprekvapí a vy bez výrazného diskomfortu prídete domov.

Hlava je najdôležitejšia

Chrániť si hlavu môže znamenať rozdiel medzi tým, či budete alebo nebudete mať na druhý deň pekný zápal priedušiek alebo prievan v ušiach. Chráňte si hlavu najmä počas jari, kedy môžete ľahko zmoknúť, a ak vás do toho aj ofúkne, choroba je hneď na svete. Chráňte svoju hlavu dostatočne čiapkou alebo kapucňou.

Páčil sa vám článok?