Aj keď sa to nezdá, Vianoce sú za dverami a presviedča nás o tom aj veľké množstvo reklám všade okolo nás. Máte už pripravené dekorácie vášho domova? A akými prvkami očaríte každú jednu návštevu, ktorá k vám príde? Inšpirujte sa našimi tipmi na túto sezónu. 

Prírodné dekorácie 

Tejto sezóne vládnu najmä dekorácie zo skutočných prírodných zdrojov. Šišky, oriešky, škorica, ale aj ďalšie prvky pripomínajú Vianoce a zimný čas rovnako, ako na jeseň gaštany, opadané lístie a tekvice a naopak na jar veľkonočné vajíčka, zajačik a kuriatka. 

Jemné Vianoce v tóne jednej farby 

Už dávno nie sú v móde vianočné stromčeky, na ktorých je každá ozdoba iná. Dokonca už vyšli z módy aj jednofarebné červené alebo modré sady ozdôb. Jemné prírodné farby, ako biela, hnedá, zelená či béžová dokážu váš stromček aj celý byt ozdobiť krajšie, než akékoľvek krikľavé ozdoby. 

Skutočné sviečky 

Radi pálite sviečky? A máte radi aj tie voňavé? Čo tak sviečky, ktoré voňajú ako čerstvo stočený med? Správne, sviečky zo včelieho vosku sú nádhernou dekoráciou, dlho vydržia, pri spaľovaní sa do vzduchu neuvoľnujú rôzne chemikálie a navyše krásne prevoňajú celý váš byt alebo dom. 

Veci dennej spotreby 

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že aj servítky s vianočným motívom sú vlastne dekorácia? Rovnako môžete vymeniť aj utierky v kuchyni, chňapku na horúci riad, ale aj ďalšie veci, ktoré sa v tomto období predávajú s vianočným motívom a ktoré denne používame. Pre navodenie sviatočnej nálady nezabudnite aj na vianočný svetrík a ponožky. 

Dekorácie môžu byť aj na zjedenie 

Najkrajšie medovníky alebo zázvorníky môžete použiť aj ako dočasnú dekoráciu. V každej spoločenskej miestnosti môžete mať malý tanierik, na ktorom je zopár koláčikov. Ak okolo nich nedokážete chodiť bez toho, aby ste si jeden dali, budete ich musieť pravidelne dopĺňať. Ale veď aj o tom sú Vianoce, nie?