Dlhotrvajúci lockdown prinútil Slovákov tráviť oveľa viac času doma. Niekto využíva voľné chvíle na cvičenie, iný sa učí cudzie jazyky, ďalší sa začal naplno venovať záhradke a niekto dáva prednosť leňošeniu na gauči. Na tom nie je nič zlé. V dnešnom článku si predstavíme tipy, ktoré vám pobyt na gauči môžu spríjemniť.

Pohovka ako centrum obývačky

Pohovka alebo gauč tvoria srdce našej dennej miestnosti. 8 hodín denne strávime v posteli, no ďalších 8 často práve v obývačke na gauči. Tento priestor si chceme čo najviac prispôsobiť k vytúženému obrazu a snažíme sa čo najviac maximalizovať komfort pri voľných chvíľach.

Dekoračné vankúše k sedačkám

Aj tú najnudnejšiu pohovku môžu dekoračné vankúše premeniť na vaše najobľúbenejšie útočisko. Nielen že bude pohovka vyzerať lepšie, vankúše navyše dokonale zvýšia vaše pohodlie pri všetkých tých krkolomných polohách určených pre pozeranie televízie alebo čítanie.

Teplé farby a mäkké materiály

Teplé zemité a iné sýte farby urobia z obývačky útulný hrad, naopak studenšie bledšie farby jej dodajú pocit vzdušnosti. V zime možno oceníte prvý scenár a v lete zase ten druhý. Mať preto viac vankúšov v rôznych farbách rozhodne nie je na škodu. Materiál mnohých vankúšov je mimoriadne príjemný na dotyk.

Ďalšie tipy pre útulnú obývačku

Správne svetelné podmienky či vonné sviečky a príjemná hudba spravia obrovskú službu pri tvorbe vašej vysnívanej atmosféry. Vôňa čerstvo upečených koláčov alebo vypratej bielizne tiež prispieva k takej tej typickej domácej pohode.

Chvíle plné pohody

Jediné, čo vám teraz chýba k absolútnej psychickej pohode, je (ne)prítomnosť partnera, pohár vína, dobrý film alebo kniha a teplá mäkká deka, do ktorej sa môžete zabaliť a užívať si ničím nerušené chvíle relaxu.