Sedíte s kamarátkou v kaviarni pri okienku a obe s úžasom sledujete ženu, ktorá práve prechádza okolo kaviarne. Neviete prečo, ale ani jedna z nej nedokážete odtrhnúť oči. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo to tak je? Niektoré ženy majú zvláštny šarm, niektoré poznajú tajné triky pre ženskú eleganciu. Tieto triky môžete od nich odpozorovať aj vy. Prinášame vám 7 tipov pre ženskú eleganciu, ktorú si dokážete osvojiť.

 

Základom sú vždy umyté a upravené vlasy

O vlasoch sa nehovorí ako o korunke krásy len tak. Sú väčšinou prvou vecou, ktorú si na nás okolie všimne. Ženský a elegantný look začína čistými a upravenými vlasmi, na ktorých je poznať pravidelnú návštevu kaderníka. Nemusíte mať platinovú blond, oveľa viac je teraz prirodzenosť v strihoch aj koloristike.

Nikdy na seba nedajte pokrčené a zničené oblečenie

Svoje oblečenie si pred odchodom poctivo skontrolujte. Nikdy, naozaj nikdy neodchádzajte z domu v špinavom, pokrčenom alebo zničenom oblečení! Môžete mať najlepšiu vizáž na svete, oblečenie vás dokáže odpísať na plnej čiare. O svoje oblečenie sa pravidelne starajte a kúsky, ktoré majú najlepšie časy za sebou, rovno vyhoďte alebo darujte na dobrú vec.

Ruky o vás prezradia najviac

Ruky môže byť naším najkrajším šperkom a zároveň celý náš look úplne potopiť. Preto by ste mali dbať na upravené nechty s decentným lakom a o svoje ruky sa pravidelne starať. Začnite tým, že si na nočný stolík zadovážite krém na ruky a budete si ich natierať aspoň pred spaním. K elegantnej dáme sa neupravené suché ruky teda vôbec nehodia.

Pri doplnkoch voľte kvalitu ako kvantitu

Už nie ste tínedžerka, aby ste vlastnili tony plastových ozdôb a bižutérie. Teraz ste dáma, ktorá by mala mať vkus a s citom vyberať aj doplnky. Radšej investujte do niekoľkých kvalitných kúskov, ktoré vám vydržia a nepôsobia lacno. Tieto doplnky pôsobia nadčasovo a a skutočne ich veľa nepotrebujete. Prsteň, hodinky a jemná retiazka ku každodennému looku rozhodne stačia.

Menej je viac a toho sa držte pri nakupovaní oblečenia

Rovnaký princíp by ste mali uplatniť aj pri nakupovaní oblečenia. Pravé dámy sa nenaháňajú za módnymi výstrelkami sezóny. Majú vytvorený určitý základ šatníka a ten pravidelne dopĺňajú o kúsky, ktoré si z aktuálnych módnych trendov vybrali.

Bodka na záver: PARFUM

Ak ste sa poctivo držali našich rád, gratulujeme. Ste na správnej ceste. Svojmu novému elegantnému looku dáte správnu bodku už len kvalitným parfumom, ktorý váš vzhľad podčiarkne.

 

Páčil sa vám článok?