Svadba je snom každej ženy. Jeden deň, kedy je pozornosť všetkých hostí upriamená len na vás, kedy máte tie najkrajšie šaty z celej sály, a… počkať. Tie šaty môžu byť problém, a to najmä v prípade, že si ich výber necháte na poslednú chvíľu. Poradíme vám, prečo je dobré na to myslieť vopred.

Poznajte svoju veľkosť

Každému je jasné, že veľkosť oblečenia sa môže zmeniť z mesiaca na mesiac. Duplom v takom prípade, ako sú svadobné šaty, ktoré chcete mať na každom milimetri upravené presne na mieru. V salónoch je však rozdiel, či chcete vami vybrané šaty upraviť o jedno číslo, alebo o 10 čísiel. Preto je vhodné zajednať si ich v predstihu.

Dajte na recenzie salónov

V dostatočnom predstihu si spravte research všetkých svadobných salónov vo vašom okolí. Bežte sa pozrieť, aké majú modely a prezrite si aj recenzie na internete. Od spokojných alebo aj nespokojných zákazníkov sa dozviete, aké majú dodacie lehoty a či sa na daný salón dá spoľahnúť.

Požičať či kúpiť?

Svadobné śaty si pravdepodobne oblečiete len raz za život. Ak si ich chcete nechať na pamiatku, pokojne tak urobte. Oveľa viac sa vám však oplatí šaty si požičať. Na trhu dokonca aj prevládajú salóny, ktoré šaty len požičiavajú.

Kedy je ten správny čas?

Niektoré ženy si vysnivané svadobné šaty vyberajú dávno predtým, než vôbec nájdu vysnívaného partnera. Ak máte nejaký model alebo aspoň typ vybratý aj pár rokov pred svadbou, nie je to na škodu. Keď príde na žiadosť o ruku, budete rozhodnuté, čo vlastne chcete na sebe mať.

Rezervácia aj 2 roky vopred

Rovnako ako fotograf, pekárka a kapela na svadbu, aj vami vybrané šaty môžu mať zarezervované rôzne termíny pre iné nevesty. Hneď, ako začnete plánovať termín svadby, zavolajte do salóna a zistite, či je vami vybraný model na daný termín voľný.

Páčil sa vám článok?