Vo svete šperkov sa čím ďalej tým viac objavujú rôzne jednotné sety. Z jednej kolekcie tak môžete mať náramok, náhrdeľník, náušnice, brošňu, ale napríklad aj prsteň. Ako to však vyzerá, keď nemáte všetky šperky z jednej série?

Nebojte sa kombinácie

To, že vaše diamantové šperky nie sú z jednej kolekcie, neznamená, že sa k sebe nehodia. Ak je náhrdelník jemný a leskne sa na ňom diamant, nevadí, že náramok má trochu inú štruktúru. Pokojne ich môžete skombinovať.

Kombinujte jednotlivé kamene

Bojíte sa skombinovať červený drahý kameň s modrým? Nemusíte, ak máte diamantový prsteň a perlový náhrdeľník, stále to nemusí byť krok vedľa. Rubínové náušnice v kombinácii s diamantovým prsteňom tiež nie sú zlá kombinácia.

Kombinujte s oblečením

Vaše šperky nemusia až tak ladiť medzi sebou, ako by mali skôr kopírovať línie a dizajn vášho oblečenia, v tomto prípade šiat. Na veľký dekolt patrí veľký náhrdelník, na malý výstrih naopak niečo jemnejšie.

Pozor na jemnosť kúskov

Dajte si pozor, aby ste nemali dva kúsky, ktoré sú diametrálne odlišné. Veľké hranaté kosoštvorcové náušnice nikdy nekombinujte s oblým náhrdelníkom. Tvary šperkov by sa mali aspoň trochu podobať.

Nekombinujte podklad

Kamene sa kombinovať môžu, no zlato so striebrom a ešte napríklad meďou už nie. Ak si dáte zlatý prsteň, strieborný náhrdelník a medené náušnice, budete vyzerať ako taký jarmočník so šperkmi zo stánku.

Páčil sa vám článok?